Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Нові правила оформлення розрахункових документів і подання форми № ЗВР-1

Мінфін наказом від 21.01.16 г. № 13 затвердив нові: Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі – Положення № 13); Порядок подання звітності, пов’язаної з використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок); форму Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) та Інструкцію щодо його заповнення. Ці документи набули чинності 11 березня 2016 року. Отже, що ж змінилося?

Розрахункові документи

1. Реквізит «Акцизний податок» став обов’язковим реквізитом фіскального чека на товари (послуги), касового чека (форма № ФКЧ-1) і фіскального касового чека на видачу коштів (форма № ФКЧ-2). Ця новація стосується тільки роздрібних торговців підакцизними товарами. Тепер за відсутності цього реквізиту касові чеки не визнаватимуться розрахунковими документами. А за таке порушення п. 1 ст. 17 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР передбачено штрафні санкції. Зверніть увагу: зазначені вимоги до форми та змісту фіскальних касових чеків не поширюються на розрахункові документи, які друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включено до Держреєстру РРО до дня набуття чинності Наказу № 13. Суму акцизного податку треба зазначати і в розрахунковій квитанції (форма № РК-1). Крім акцизного податку в касовому чеку за формою № ФКЧ-1 потрібно окремо відображати й інші податки, якщо суб’єкт господарювання (далі – СГ) є їх платником.

2. Змінено зміст касового чека при розрахунках платіжною карткою через платіжний термінал, який з’єднано або суміщено з РРО. У цьому випадку в чеку повинні бути наведені додаткові реквізити. У Положенні № 13 їх перелік розширено. Зараз необхідно зазначати також ідентифікатор еквайєра і торговця або інші реквізити, які дають можливість їх ідентифікувати, ідентифікатор платіжного пристрою, суму комісійної винагороди (у разі наявності), вид операції. Нагадаємо, визначення еквайєра і торговця наведено в п. 1.42 та 1.8 ст. 1 Закону від 05.04.01 р. № 2346-III.

3. Затверджено новий розрахунковий документ – фіскальний касовий чек на прийняття і переказ готівкових коштів через ПТКС (форма № ФКЧ-3). Крім звичайних реквізитів касового чека (наприклад, податковий номер СГ, індивідуальний податковий номер платника ПДВ) він повинен містити і спеціальні. Повний їх перелік наведено в п. 2 розд. VI Положення № 13. При цьому обов’язковими реквізитами є номер та адреса розміщення ПТКС, реквізити отримувача. Зверніть увагу: найменування товарів (послуг) – додатковий реквізит чека, який наводиться, якщо переказ призначено для оплати товарів (послуг), що придбаваються, а також якщо це передбачено правилами (регламентом) отримувача коштів.

4. Положення № 13 тепер не регламентує форму і зміст квитків на міські та приміські автомобільні маршрути, міський електротранспорт, квитки державних лотерей, квитанції на послуги поштового зв’язку.

Звіт за формою № ЗВР-1

Згідно з новим порядком подавати звітність повинні тільки ті СГ, які здійснюють розрахункові операції із застосуванням КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом з розрахунковими книжками. Це й логічно, оскільки СГ, що застосовують РРО, подають тільки електронну звітність. Форму № ЗВР-1 модифіковано. Зокрема, у ній передбачено окрему графу для акцизного податку. Як і раніше, потрібно подати довідку про використані розрахункові книжки.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали