Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Купівля-продаж сільгоспземель: дотримуємося усіх правил

21.07.2021 1349 0 2

З 01.07.21 р. набув чинності Закон від 31.03.20 р. № 552-IX, який запроваджує поетапне зняття мораторію на продаж сільгоспземлі: 

  • перший етап – із 01.07.21 р. по 01.01.24 р. — тільки для фізосіб – громадян України, граничний розмір площі на одну особу – до 100 га; 
  • другий етап – після 01.01.24 р. — до учасників ринку додаються юрособи, граничний розмір площі в одні руки – до 10 тис. га.

Право власності на раніше підмораторні землі тепер можна придбати на підставі ЦПД. Але, придбавати сільгоспземлю можна тільки за певними видами договорів і деякими іншими способами (наприклад, шляхом унесення землі до статутного капіталу). Та навіть для дозволених способів придбання землі введено чимало обмежень. Тож читайте у спецвипуску хто та за яких умов може придбати у власність землі сільгосппризначення.

Процедура продажу сільгоспземлі, особливо якщо земельну ділянку передано в оренду, складна і тривала. Ринок «привідкрили», розпочався перший етап. Аграріям зараз дуже важливо зрозуміти, які конкретні кроки необхідно зробити для оформлення договору купівлі-продажу ділянки. Про це докладно розповіли у статті «Укладаємо договір купівлі-продажу сільгоспземлі».

Для того щоб процедура продажу сільгоспземлі та прав на неї стала відкритою та прозорою, запроваджено обов’язкове використання електронних земельних торгів. Тепер продаж прав на сільгоспділянки державної/комунальної власності відбуватиметься публічно в режимі реального часу в Інтернеті. У зв’язку із цим у власників сільгоспземлі виникає запитання: Та чи повинні власників сільгоспземлі продавати її через систему електронних торгів? Дізнавайтеся зі статті «Продаж сільгоспземлі через електронні торги: коли є обов’язковим».

Дедалі більше — покупець сільгоспділянки повинен підтвердити джерело походження коштів. Якщо фізособа планує купувати сільгоспземлю, без підтвердження джерел надходження коштів стати її власником не вдасться. Тож детально розберемося, що це за джерела та якими документами набувач сільгоспземлі може підтвердити законність походження коштів.

Також читайте як нотаріус має перевірити покупців сільгоспземель та як обкладається дохід від продажу землі ПДФО і військовим збором у таких осіб.

Консультації

Як придбати сільгоспземлі після 01.07.21 р.

Укладаємо договір купівлі-продажу сільгоспземлі

У разі придбання понад 100 га землі надлишок можуть конфіскувати

Постійне користування та довічне успадковане володіння: як викупити землю?

Продаж сільгоспземлі через електронні торги: коли є обов’язковим

Перевірка та підтвердження коштів на купівлю сільгоспземлі

Як нотаріус перевіряє покупців сільгоспземель

Оподаткування доходів від продажу землі

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали