Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як виправити помилку в ІПН?

Сільгосппідприємство при оформленні податкової накладної допустило помилку в індивідуальному податковому номері покупця (ІПН) та зареєструвало таку накладну в ЄРПН. Як виправити таку помилку?

Перш за все зазначимо, що помилку при заповненні ІПН покупця підприємство могло допустити, лише оформивши податкову накладну на іншого платника ПДВ, ніж той, якому фактично відбулося постачання товару (послуг). Адже саме в такому разі податкова накладна могла бути зареєстрована в ЄРПН (при спробах реєстрації податкової накладної, у якій був би вказаний ІПН, якого не присвоєно жодному платникові ПДВ, система видала б помилку, а така податкова накладна не була б зареєстрована в ЄРПН).

Виправлення зазначеної помилки здійснюється за таким порядком:

1. Продавець повинен скласти розрахунок коригування до неправильно складеної податкової накладної з урахуванням деяких особливостей, а саме:

  • у заголовній частині зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної з помилкою (тобто з помилковим ІПН), а в табличній частині зазначається зі знаком «–» обсяг операцій із постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній;
  • полі «Дата складання» зазначається «поточна» дата, тобто дата, на яку було виявлено помилку в ІПН покупця

2. Зазначений розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, чий «неправильний» ІПН було зазначено у графі «ІПН покупця» податкової накладної, до якої складається такий розрахунок коригування (п. 16 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569; п. 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957).

3. Продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН іншу податкову накладну з урахуванням таких особливостей:

  • реквізити заголовної частини зазначаються без помилок, тобто в полі «ІПН покупця» зазначається правильний ІПН покупця, якому фактично було здійснено постачання товарів;
  • у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань продавця, тобто дата складання податкової накладної із «неправильним» ІПН;
  • такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної із «неправильним» ІПН покупця;
  • у табличній частині такої податкової накладної зазначається обсяг операцій із постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній із «неправильним» ІПН.

Якщо від дати виникнення податкових зобов’язань, що зазначена в правильній податковій накладній, до дати її реєстрації в ЄРПН пройшло більш як 15 календарних днів, то підприємству буде нараховано штраф за невчасну реєстрацію податкової накладної відповідно до п. 1201.1 ПК.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали