Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звітність із ЄСВ: форми і строки подання

05.03.2018 423 0 2

Форми звітності з ЄСВ затверджені Порядком № 435 і призначені для заповнення різними категоріями платників цього внеску. Строк подання звітності також залежить від категорії платників.

В таблиці надано інформацію про форми звітності і строки її подання (норми розд. III Порядку № 435).


з / п

Хто повинен подавати звіт

Назва та форма звіту

Строк подання

Звітний період

1

2

3

4

5

1

Страхувальники-роботодавці, перелічені в п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 (крім зазначених у рядках 4 і 5 цієї таблиці), а також страхувальники, зазначені в рядках 2 і 3 цієї таблиці, які використовують працю фізосіб:
– на умовах трудового договору;
– інших умовах, передбачених законодавством;
– умовах цивільно-правового договору, за винятком такого договору, укладеного з фізособою-підприємцем, якщо виконувані ним роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в ЄДР

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування до органів доходів і зборів за формою № Д4 (додаток 4 до Порядку № 435)

Протягом 20 календарних днів (далі – к. д.) після закінчення звітного періоду

Календарний місяць

2

Фізособи-підприємці, у тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, – самі за себе*

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску за формою № Д5 (додаток 5 до Порядку № 435, із зазначенням типу форми «Початкова»)

До 10 лютого року, що настає за звітним періодом

Календарний рік

3

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, – самі за себе

До 1 травня року, що настає за звітним періодом

* Підприємці, які звільнені від сплати ЄСВ, звіт не подають. У разі самостійного визначення бази нарахування ЄСВ такі підприємці подають звіт у загальному порядку.

4

Особи, які досягли 16 років, не перебувають у трудових відносинах із роботодавцями, визначеними п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, і не відносяться до платників ЄСВ, визначених п. 4, 5 і 5ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, у т. ч.:
– іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні;– громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлене міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана ВРУ, та уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
– члени особистого селянського господарства, які уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного страхування (далі – ЗДСС), – самі за себе

Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, що підлягають сплаті, і суми доплати до органів доходів і зборів за формою № Д6 (додаток 6 до Порядку № 435)

Протягом 30 к. д. після закінчення строку дії договору

Період дії договору або період, за який разово сплачено ЄСВ за попередні періоди, якщо договором передбачена разова сплата ЄСВ за попередні періоди, у яких особа не підлягала ЗДСС (у т. ч. і в період з 01.01.04 р. по 31.12.10 р.)

5

Страхувальники, зазначені в рядках 1, 2, 3 цієї таблиці, а також члени особистого селянського господарства, зазначені в ряд. 4 таблиці, – у випадку настання нещасного випадку на виробництві із застрахованою особою або її професійного захворювання

Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

Протягом 5 робочих днів із дати складання:
– або Акта про нещасний випадок, пов'язаний із виробництвом типової форми Н-1 (додаток 4 до Порядку № 1232);
– або Акта розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання типової форми П-4 (додаток 17 до Порядку № 1232)

Як можна подати звіт з ЄСВ

Звіт подається до органу ДФС за місцем обліку страхувальником або відповідальною особою страхувальника одним із таких способів (п. 1 розд. II Порядку № 435):

  • в електронній формі засобами електронного зв'язку з дотриманням умов реєстрації електронного цифрового підпису відповідальної особи;
  • на паперовому носії (завірений підписом керівника і печаткою, при наявності) разом з електронною формою (наприклад, на флешці);
  • на паперовому носії (без електронної копії звіту), якщо в страхувальника не більше п'яти застрахованих осіб;
  • відправляється поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення за умови, що застрахованих осіб не більше п'яти. Також у цьому випадку потрібно пам'ятати, що відправити звіт слід не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку, передбаченого для його подання. Звітність уважається поданою в день отримання повідомлення про її відправлення від оператора поштового зв'язку. Якщо з вини останнього звіт буде загублено, страхувальник звільняється від відповідальності за неподання або несвоєчасне подання звіту. При цьому протягом 5 робочих днів із дня отримання повідомлення про втрату або пошкодження поштового відправлення страхувальник повинен направити поштою або подати особисто до органу ДФС другий варіант звіту з копією повідомлення про втрату або пошкодження першого.

Форма звітності з ЄСВ, а також строк її подання залежать від категорії, до якої відноситься платник внеску. Так, звіт за формою № Д4, який подають роботодавці, що мають найманих працівників, слід формувати та подавати щомісяця, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за звітним.

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Дані для розрахунків»

Усі норми, показники й граничні розміри — під рукою!

1200 грн. / рік

Купити