Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як бухгалтеру знайти роботу своєї мрії

12.06.2019 586 0 2

У житті часто буває так: якщо ми не знаємо, чого хочемо й куди йти, то доводиться йти до цього або занадто довго, або йти не туди, куди хочеться.


1. Яку роботу я хочу?

Можна навести багато прикладів, коли складалося все не так, як хотілося б нам. Візьмемо один дуже поширений у житті приклад – пошук свого єдиного чоловіка, одного й на все життя, або красуні-дружини. Хочемо одного – принца на білому коні або принцеси і, бажано, щоб ще й Попелюшкою була. Але через якийсь час виявляємо, що все не так, як хотілося. Результат у кожного може бути свій: або починаємо все спочатку, або терпимо все життя.

Як це все спроектувати на свою роботу?

Усе склалося вдало, ви знайшли вакансію та почали працювати. У вас гарний настрій, ви повні ентузіазму, вам усе цікаво, ви із задоволенням беретеся за будь-яку роботу, яку вам доручають. Але через деякий час раптом починають виявлятися якісь «сюрпризи»:

  • вам не платять зарплату, яку обіцяли;
  • ще й відділ кадрів на вас повісили, тому що звільнився кадровик;
  • юриста й не обіцяють, доводиться самому всі договори перевіряти;
  • грошей на передплату професійних видань і відвідування семінарів у компанії немає, тому після роботи доводиться шукати в Інтернеті необхідну інформацію або сидіти на форумах;
  • керівник взагалі не цікавиться бухгалтерією, головне – щоб його податкова не чіпала;
  • на дітей часу немає і т. д.

І цей список можна доповнювати ще багатьма пунктами.

А надії спочатку були зовсім інші. І що виходить: ви продовжуєте жити із цим, тому що нову роботу не так легко знайти та незрозуміло, що ще там буде. А тут хоч уже приловчилися, знаєте, як обходити проблеми. Та й до примх свого боса вже звикли, а до нового знову звикати доведеться і т. д. Ось так і проходять кращі роки життя.

А тепер уявімо собі іншу картину: що було б, якби ми заздалегідь описали для себе в подробицях свого «принца» або «принцесу» з їхніми зовнішніми та внутрішніми якостями, аж до інтимних подробиць. Так-так, не смійтеся – це теж доставляє нам як задоволення, так і незадоволення. Так чому ж цей пункт не включити до свого списку?

До чого це ми говоримо? Починаючи роботу бухгалтером, ми часом не дуже уявляємо собі, що це таке. Або уявляємо одну картину, а насправді відбувається зовсім інше.

Яку роботу я хочу мати? Що головне для мене в моїй роботі?

Усе це потрібно прописати, викласти всі свої мрії та наміри на папері, і тільки після цього вони фокусуються та починають здійснюватися.

Якщо ми чітко знаємо, чого хочемо, то точно вже не будемо погоджуватися на менше і в нас завжди із собою буде орієнтир, до чого потрібно рухатися, а не чекати, як кажуть, «у моря погоди».

Чим краще й точніше визначаєш те, чого хочеться, тим більше бажання та здібностей з'являється, щоб дійсно цього досягти.

Ще декілька аргументів на користь того, що все це потрібно описати на папері:

  • ви можете чітко побачити своє майбутнє, до чого потрібно прагнути;
  • ви внутрішньо погоджуєтеся із собою, сказавши: «Так, це те, що потрібно мені, а не комусь іншому»;
  • не робіти того, що не потрібно й того, що для вас є неприйнятним;
  • і найголовніше – коли ви йдете влаштовуватися на роботу, у вас уже є список того, що слід з'ясувати в першу чергу.

Як говорить мій 8-річний онук, коли дідусь його запитує:

– Даню, ти вже намалював у голові картинку, чим ми займатимемося на вихідних?

– Дідусю, я не вмію малювати в голові, сідай і пиши список!

Як написати ідеальну картину роботи своєї мрії?

Спочатку давайте подивимося, на основі чого ми будемо її складати:

  1. У першу чергу візьмемо, звичайно, те, що буде давати нам енергію, – це заробітна плата.
  2. Опис робочого місця.
  3. Колектив і стосунки всередині нього.
  4. Ступінь зайнятості, відпустка.
  5. Можливості кар'єрного зростання.
  6. Чи готова компанія вкладати кошти в підвищення вашої кваліфікації.
  7. Наскільки автоматизовані процеси в компанії (у т. ч. у бухобліку).
  8. Опишемо ідеального керівника або керівників.
  9. Місце розташування офісу.
  10. Чи готові ви відволікатися на інші завдання компанії або ж бажаєте займатися тільки бухгалтерією.
  11. Чи хочете або чи готові ви займатися наставництвом і передавати свої знання іншим.
  12. Формування своєї команди.
  13. Навчання в різних сферах.
  14. Про компанію – статус самої компанії та ваш статус у компанії, до якої сфери діяльності повинна компанія належати.

Можливо, ви доповните цей список важливими для вас пунктами, але головне – описати все це в деталях так, як ви це бачите.

Коли у вас є ця картинка, ви вже можете проаналізувати, як ідуть справи зараз, і починаєте порівнювати. І порівнюючи, ви бачите найбільший мінус, якесь відхилення, яке потрібно виправити, і на підставі цього можете розробити план змін. Будьте впевнені, що рішення починають просто сипатися.

Знаючи ідеальну картину, ви не порушуєте згоди із собою. А там, де є внутрішня згода, там є й щастя.

Підказка. Коли ви пишете ідеальну картину, пишіть її так, начебто це у вас уже є:

  • не «у мене буде багато грошей», а «у мене вже є багато грошей»;
  • не «у мене буде гарний колектив», а «у мене вже є гарний колектив».

Втілення вашої мрії в життя залежить від того, наскільки ви з нею згодні, наскільки ця мрія для вас реальна, наскільки ви бачите, що воно так має бути, що воно вже так працює.

Дуже важливо, щоб ви описали цю ідеальну картину на папері, у всіх подробицях. Покажіть її своєму оточенню вдома та на роботі – їм також потрібна якась віра у вас, а вам потрібна їх підтримка. Але тільки тим, хто вас підтримує та надихає.

І звичайно, дуже важливо, щоб ця ідеальна картина відповідала вашим цілям, тому, до чого ви прагнете.

Щоб ваша ідеальна робота знайшла вас, потрібно відповісти собі на запитання: «Чому повинні вибрати саме мене?» І перше, що ви робите для цього, – складаєте резюме.

Зі словника. Резюме – короткий висновок зі сказаного, написаного; самохарактеристика того, хто наймається на роботу.

2. Чому повинні вибрати саме вас?

Скажу чесно: мені жодного разу в житті не доводилося писати власне резюме для влаштування на роботу. Так склалося, що на початку своєї трудової діяльності робота сама знаходила мене, і от уже більше 27 років я є роботодавцем і можу дати рекомендації саме із цього погляду. Яке резюме я б розглянула в першу чергу? От мій список цих рекомендацій.

1. Головне завдання резюме – забезпечити запрошення вас на співбесіду. Саме із цією метою ви збираєте для нього інформацію та складаєте його. Кожний пункт вашого резюме повинен викликати відповідь «так!» на запитання, чи варто запросити вас на співбесіду.

2. Заголовок вашого резюме – бажана посада. Це те, на що звертаю увагу в першу чергу. Не схвалюю, коли в резюме пишуть «і швець, і жнець...», це як «я бухгалтер, але можу бути й секретарем, і відділом кадрів, і ще кимось». Чим конкретніше, тим краще: «Бухгалтер-касир», «Бухгалтер із заробітної плати», «Бухгалтер з обліку основних засобів», «Оператор ПК».

3. Анкетні дані – це обов'язково П. І. Б., вік, місце проживання, контактні дані – як із вами найкраще зв'язуватися, ваші сторінки в соцмережах будуть додатковою перевагою, тому що мені, як роботодавцю, теж важливо подивитися на те, яка людина ви в житті, ваші цінності, що ви несете у світ, ваші фото, зрештою.

4. Мета пошуку роботи. Напишіть декілька слів про те, чому ви шукаєте роботу саме в цій посаді та в чому буде користь від вас вашому майбутньому роботодавцю.

Погано

Добре

Хочу мати постійну перспективну роботу. Реалізовувати та вдосконалити свої професійні навички та особистісні якості

Хочу реалізувати свої особисті цілі, ставши одним із кращих бухгалтерів із нарахування зарплати в цьому місті (або країні), тим самим роблячи внесок у розвиток вашого бізнесу, своєчасно та правильно нараховуючи зарплату всьому штату компанії

5. Кожний пункт в описі вашого досвіду роботи повинен бути однозначно зрозумілий будь-якій людині. Посада – повинно бути зрозуміло, ким ви були, працюючи на цьому підприємстві. Знову ж, добре, коли я читаю «бухгалтер із заробітної плати», а не просто «бухгалтер».

6. Назва компанії, у якій працювали. Якщо компанія відома на ринку, наприклад «Київстар», картинка відразу з'являється, а якщо ні? Управляйте увагою потенційного роботодавця, напишіть декілька слів про те, на чому спеціалізується компанія, у якій ви працювали.

7. Обов'язки та досягнення. Тут найбільші помилки. Не потрібно довгого списку того, що вам доводилося робити. Краще короткий висновок про те (подивіться на визначення слова «резюме»), яких результатів ви досягли, працюючи на цій посаді на підприємстві. Пишіть не «робив те-те й те-те», а «зробив те-те й те-те». Я, як роботодавець, хочу почути від вас насамперед, як ви добиваєтеся конкретних результатів, а не просто виконання обов'язків із довгого списку.

Погано

Добре

  • Нарахування заробітної плати (оклад, премії, надбавки, відпустки, лікарняні листки, компенсаційні виплати, інше).
  • Утримання за виконавчими листами, подання звітів до виконавчих служб.
  • Компенсаційні виплати з оренди автомобілів співробітників.
  • Нарахування виплат за договорами цивільно-правового характеру.
  • Контроль табелів обліку робочого часу.
  • Розрахунок обов'язкових утримань (ПДФО (з урахуванням ПСП), військового збору).
  • Розрахунки з ЄСВ.
  • Формування зарплатних відомостей і відомостей на виплату зарплати, підзвітних сум на банківські картки.
  • Касові операції.
  • Ведення зарплатного проекту.
  • Банк-клієнт, планування та управління рухом грошових коштів, перерахування обов'язкових платежів, податків, внесків до бюджету та фондів соціального страхування, взаємодія з банками.
  • Складання та надання звітності з ЄСВ, форми № 1ДФ, ФСС, статистика.
  • Подання повідомлень про приймання на роботу.
  • Оформлення довідок для співробітників
  • 250 штатних співробітників підприємства два рази на місяць своєчасно та без помилок отримували свою заробітну плату й аванс, ураховуючи розрахунки всіх податків, компенсаційні виплати та утримання.
  • 50 опрацьованих і поданих на виплату договорів ЦПХ щомісяця.
  • Своєчасна та правильна звітність з ЄСВ, за формою № 1ДФ, ФСС, статистика без сплати штрафів.
  • За місяць перевела весь штат (250 осіб) на зарплатний проект у новому банку, увесь процес працює без збоїв

8. Потренуйтеся і, описуючи досвід на останньому місці роботи, напишіть про це:

  • два-три основних завдання, для вирішення яких вас узяли в компанію;
  • що ви зробили для вирішення цих завдань (і поверх того, якщо було);
  • що в результаті компанія отримала від ваших рішень.

Пишіть докладно, зрозуміло, додаючи конкретику, від якої очі в роботодавця почнуть загорятися.

Ключові навички. Включайте до резюме ваші основні ключові навички, які відносяться саме до цієї посади. Немає сенсу перераховувати все те, що ви вмієте. Краще зробіть акцент на тому, що важливо для цієї вакансії. Це відразу помітять та оцінять. Не плутайте опис навичок та особистих якостей. Про те, що ви відповідальні, комунікабельні, пунктуальні та маєте приємну зовнішність, краще написати в розділі «Про себе». Розділ «Навички та досягнення» призначений виключно для ділової інформації.

Погано

Добре

  • Навички роботи з комп'ютером
  • Користувач 1С 8, M.E.Dос, Word, Excel
  • Навички ведення касових операцій.
  • Досвід здачі звітності до фондів, податкової інспекції.
  • Знання правил і досвід ведення податкового та бухгалтерського обліку на ділянці «заробітна плата».
  • Навички оформлення первинних документів із заробітної плати.
  • Знання цивільного, трудового та податкового законодавства з питань нарахування та виплати заробітної плати.
  • За час роботи в компанії пройшла 10 перевірок контролюючих органів без штрафів і дорікань

10. Я не люблю, коли пишуть резюме за шаблоном, що не враховує ті вимоги, які ми написали в нашому оголошенні на вакансію. Згадайте головне завдання вашого резюме – забезпечити запрошення вас на співбесіду. Що повинен уміти робити успішний кандидат, щоб його спочатку запросили на співбесіду, а потім прийняли на роботу до цієї компанії? Зіставити вимоги роботодавця зі своїм досвідом і подумати, що з того, що він уміє, цілком їм відповідає. Про це й потрібно писати в розділі «Навички». При цьому просто переписати вимоги роботодавця собі в резюме й оформити їх як свої навички неправильно – це відразу покаже, що ви поставилися до складання резюме формально.

Наприклад, якщо ви претендуєте на посаду головного бухгалтера міжнародної компанії й бачите в оголошенні такі вимоги, як впевнене знання англійської мови та ведення нею ділового листування, згадайте в резюме не тільки про ці навички, але й про вміння організувати наради між бухгалтерами з інших філій (звичайно, якщо це відповідає істині).

Міркуйте логічно: раз головний бухгалтер веде листування англійською, значить, у компанії, швидше за все, є закордонні філії. А раз так, то й ваше вміння оперативно організувати наради зацікавить потенційного керівника.

11. Додаткові відомості або розділ «Про себе». Перш ніж заповнювати цей розділ, подумайте, які ваші особисті якості можуть зацікавити роботодавця, а які не мають значення. Зробіть акцент на ваших сильних сторонах і тих, які важливі для роботи. У роботі бухгалтера дуже важливі: любов до порядку, прагнення до знань, здатність до навчання, ретельність, відповідальність, орієнтація на допомогу іншим, здатність тримати удар і доводити справу до кінця.

Робота зі складання такого резюме забере у вас чимало часу, але, запевняю, зусилля не будуть витрачені даремно: грамотно складене резюме відкриє перед вами нові кар'єрні обрії.

І ще один плюс такого підходу до складання резюме. Питання, які ставлять хороші HR-и на інтерв'ю, стосуються результатів здобувача на попередніх місцях роботи, наявних у нього навичок для виконання пропонованої роботи, його сильних особистісних якостей, які допоможуть йому краще виконувати майбутню роботу. Тому, якщо ви все добре підготували, то на співбесіді будете зовсім спокійні та впевнені в собі. А це головне, що потрібно від вас на цій зустрічі.

А якщо у вас є готова ідеальна картина роботи вашої мрії, ви точно не помилитеся у виборі, поставивши на першому інтерв'ю правильні запитання роботодавцю про свою майбутню роботу.

Висновки

Пропоную вам заглянути до свого календаря і прямо сьогодні спланувати час для того, щоб скласти ідеальну картину роботи своєї мрії. Обов'язково виберіть для цього хороше місце, наприклад у тихому кафе, на природі, а можливо, для когось це буде музей. У цілому – там, де вам буде комфортно. Адже ви будете описувати роботу своєї мрії. А мрія завжди та в усіх обов'язково гарна та комфортна.

Якщо ви зможете все це побачити, то зможете й оцінити, у якій ситуації перебуваєте зараз, щоб поліпшити те, що маєте, а якщо вас щось не влаштовує – підшукати роботу до душі, яка буде вам у кайф!

Бажаю вам величезних перемог і роботи, що приносить задоволення!

Коментарі до матеріалу