Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Життя в Балансі: Олена Кантерман

Світ позитиву

15.11.2017 175 0 0

Мене звати Кантерман Олена Анатоліївна – начальник юридичної служби редакції видань «БАЛАНС» і «Бібліотека «Баланс».

Мій стандартний робочий день починається з вивчення й аналізу останніх змін законодавства, які відбулися за останню добу, а також з обговорення з іншими співробітниками юридичної служби їх поточних планів на робочий день.

Для отримання інформації про останні зміни законодавства я звертаюся насамперед до таких джерел, як:

•              інформаційно-пошукова система «Ліга»;

•              бухгалтерська система «Баланс»;

•              новинні розділи офіційних сайтів ДФС, Мінфіну та інших державних органів;

•              бухгалтерські та юридичні форуми.

Крім того, з ранку я обов'язково переглядаю в програмі «Террасофт», які письмові запитання надійшли від наших клієнтів. Також регулярно переглядаю єдиний реєстр судових рішень на предмет появи в ньому нововведень судової практики.

1 из 1

Я завжди намагаюся запланувати свій робочий час.

Робота в редакції передбачає наявність такого фактору, як багатозадачність. Тобто одночасно потрібно «тримати в умі» декілька завдань різних напрямів, що мають зовсім різні цикли і строки, а саме:

•              наповнення консультаційного блоку видання «БАЛАНС»;

•              наповнення нормативного блоку видання «БАЛАНС»;

•              наповнення матеріалами практичних керівництв «Бібліотека «Баланс»;

•              робота консультантом на консультаційній лінії згідно із затвердженим графіком;

•              підготовка відповідей на письмові запитання наших клієнтів;

•              виступ на семінарах, форумах та інших виїзних заходах як лектор;

•              підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства…

Саме тому без чіткої організації робочого простору і планування в нашій роботі не обійтися.

Так, щодня я складаю план на день із декількох пунктів, у якому відзначаю пріоритети – те, що обов'язково потрібно зробити сьогодні.

Плани на тиждень і місяць ми узгоджуємо й затверджуємо всією редакцією – це плани наших видань на місяць («БАЛАНС») і тематичні плани видання «Бібліотека «Баланс» на квартал.

Є, звичайно ж, і річний план – стратегія нашого управління, яку ми враховуємо при складанні квартальних планів видань.

1 из 1

Своє покликання я вибрала ще в дитинстві. Уже тоді я мріяла стати журналістом або письменником. А в школі моїм улюбленим заняттям було написання творів.

Але життя склалося так, що вчитися я пішла на юриста й жодного разу не пошкодувала про це.

У юриспруденції для мене цікавим було все – і участь у судових процесах, і підготовка різних документів, і переговори з контрагентами при укладенні договорів. Але найбільш цікавою справою завжди була підготовка правових висновків за каверзними і неврегульованими законодавчо питаннями.

20 років тому я прийшла працювати в «БАЛАНС» – спочатку я працювала юрисконсультом. Потім мене стали залучати до написання консультацій як стороннього автора. Пізніше я перейшла працювати в редакцію. Так чарівно стали збуватися мої дитячі мрії.

Виявляється, дві цікаві для мене професії можуть поєднуватися в одній – можна бути одночасно і юристом, і письменником.

Так, так… Кожен зі співробітників редакції – трішки письменник, адже потрібно просто, доступно й цікаво розповісти нашим читачам про серйозні і складні речі.

1 из 1

Людина, яка працює в нашій сфері, безумовно, повинна мати великий досвід і знання. Тому що наші клієнти – грамотні, освічені бухгалтери, фінансисти та керівники підприємств. От чому і наші знання та навики повинні бути, як мінімум, не нижче їх рівня: адже ми даємо їм поради, консультуємо, пишемо для них.

Тому наша робота вимагає постійної роботи над собою: потрібно щодня багато читати спеціальної літератури та нормативних документів, вивчати проблеми й тенденції за своєю спеціалізацією та багато аналізувати.

Це дуже непроста робота, яка потребує значної старанності, уваги, часу. Саме тому в нашій редакції працюють тільки справжні професіонали своєї справи, закохані у свою роботу. А випадкові люди тут довго не затримуються, оскільки важка і складна, але цікава робота – не для них.

1 из 1

У мене багато сильних сторін, які допомагають мені досягати високих результатів. Думаю, що одна з них – це те, що мені дуже подобається справа, якою я займаюся. Саме це й допомагає мені досягати певних результатів.

А ще дуже важливий зворотний зв'язок із передплатниками. Наприклад, коли телефонує наша читачка на консультаційну лінію, ставить мені багато різних запитань, дотошно розпитує: а як у цій ситуації слід бути, а як – в іншій і так далі… Але наприкінці розмови цілком щиро дякує за надані їй відповіді «Як ви мені допомогли… Я зовсім розгубилася, коли до мене прийшли перевіряючі й абсолютно заплуталася. А ви мені допомогли «розкласти все по поличках».

Або, наприклад, приходить лист, де читач пише, що моя консультація, опублікована на сторінках «БАЛАНСУ», допомогла йому відстояти свої інтереси в суді.

Такі випадки – дорогого коштують, і вони буквально окриляють. Ти розумієш, що не дарма трудився і комусь потрібна твоя допомога.

1 из 1

Також своєю сильною стороною я вважаю свою команду. Оскільки в «БАЛАНСІ» працюю дуже давно, то й колектив, з яким я працюю, – це моя друга родина. Я вже згадала, що в редакції в нас працюють тільки справжні професіонали своєї справи. Але крім їх професійних якостей вони ще й дуже прекрасні люди, з якими не страшно ні в розвідку, ні в похід, ні на семінар або кудись ще… Я точно знаю, що якщо мені знадобиться допомога професійного або особистого характеру, будь-який із членів нашої команди прийде мені на допомогу. Тому я дуже люблю свій колектив і пишаюся ним.

Мій робочий стіл

На моєму робочому столі завжди те, що потрібне мені в даний момент: блокнот із ручкою, останні номери, що вийшли друком, і папка з матеріалами номера, який у даний момент готується до друку. Також на столі телефон, комп'ютер і калькулятор.

На комп'ютері головні програми, якими весь час користуюся:

•              «Ліга»;

•              InСopy;

•              «Террасофт»;

•              БСБ.

У мене багато різних захоплень

Дуже люблю подорожувати, відкривати для себе нові місця, милуватися красою, створеною природою і людьми. Подорожую, як по Україні, так і за її межами. Недавно була на Хортиці.

Торік були на Закарпатті. Нас вразила краса гір і полонин.

Цього року вдалося побувати в дивній автобусній поїздці за назвою «Альпійське трі «О». Альпи заворожують. Дотепер у мене захоплює дух, коли переглядаю наші фотографії.

Також не переставала дивуватися зовсім іншому складу життя людей в інших країнах – неквапливому, розміреному й завжди за правилами: німці, австрійці і швейцарці дуже поважають свої правила і традиції.

Ще одне моє улюблене захоплення – шиття. Шию одяг собі, своїй дочці і близьким людям, по викрійках із журналу «Бурда».

Також захоплююся розведенням кімнатних рослин.

1 из 6

Спорт у моєму житті посідає не перше місце, але, не зважаючи на це, я намагаюся займатися фізичною культурою. Наприклад, кожний мій ранок починається із зарядки. Вона допомагає мені остаточно прокинутися й отримати необхідний заряд бадьорості.

Крім того, у мене є ще одне захоплення – дуже давно й міцно в моє життя ввійшла йога. Регулярно, два рази на тиждень, ходжу на групові заняття йогою до спортзалу. Йога допомагає мені не тільки підтримувати своє здоров'я та необхідну фізичну форму, але й змушує багато про що подумати, порозмірковувати, подивитися під іншим кутом зору.

Я дуже люблю читати. Мій улюблений жанр – детектив, також читаю книги по психології.

Мої улюблені письменники – Агата Крісті, Конан Дойль, Жорж Сименон.

Із фільмів віддаю перевагу комедіям (мій улюблений актор – Адріано Челентано) і психологічним трилерам. Фільми, які запам'яталися, – «Адвокат диявола», «Краща пропозиція», «Ідеальні незнайомці».

Мій девіз: «Вір у себе, і в тебе все вийде».

Моя порада колегам:

Універсального рецепта успіху бути не може. Адже всі ми різні, і що мотивує одного, то для іншого може стати демотиватором. Крім того, багато чого ще залежить від специфіки кожної роботи.

Але можу сказати однозначно – якщо ви любите свою роботу, якщо вам подобається те, чим ви займаєтеся, то й результати вашої праці будуть вас радувати. Крім того, важливо завжди ставити собі запитання – для чого ви виконуєте вашу роботу, кому це потрібно. І якщо ви знаєте на них відповіді, то й працювати будете з натхненням.

Коментарі до матеріалу