Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як бухгалтеру піти у відпустку: поради відпускникам

Світ позитиву

01.08.2016 1992 0 0

Бухгалтер, а тим більш головбух, вкрай рідко має можливість насолодитися повноцінною відпусткою. Частіше за все доводиться відпустку "ділити" або "зрушувати" на міжзвітний період. Прочитайте наші поради щодо організації роботи на час вашої відсутності і ви поїдете відпочивати зі спокійною душею!

1 из 1

Коли посада зобов'язує, доводиться брати відпустку в період відносного «затишшя» на роботі. Тоді і самому спокійніше, і підприємству простіше. Але не завжди періоду «затишшя» вистачає для більш-менш повноцінного відпочинку. Тому треба заздалегідь подумати про заміну.

Якщо у вас є заступник, то все просто. Нехай заміщає. Тільки не забудьте залишити йому цінні вказівки в письмовому вигляді.

Найкраще - створити на робочому столі папку з ім'ям «Головбух у відпустці», куди і зберегти файли з важливою інформацією.

Корисна навичка - давати зрозумілі імена папок і файлів. Наприклад, «Контакти контрагентів», «Звітність за червень», «Подати уточнюючу в липні» та ін. До речі, папку «Я у відпустці!» може створити будь-який працівник. У цій папці повинна бути зібрана корисна інформація ( зустрічі, телефони... ), для співробітника, який заміщає відпускника.

Можна скласти календар справ на період вашої відпустки. І конкретно вказати, хто і що повинен зробити в цей день (наприклад: здати декларацію з ПДВ, нагадати контрагенту про відвантаження, оплатити доставку, привітати колегу з ювілеєм, перерахувати ЄСВ і ПДФО).


Не намагайтеся за три дні до своєї відпустки навчити підлеглих, що і як їм треба робити на час вашої відсутності. Ви повинні ефективно працювати з колективом весь рік для того, щоб спокійно відпочивати 2 тижні або місяць. Відома істина: якщо підлеглі здатні нормально працювати тривалий час без вас - ви добрий керівник. Якщо на час вашої відсутності все розвалюється, то це говорить про те, що ви не вмієте керувати. Все тягнете на своєму горбу. Повага до підлеглих - запорука спокійної відпустки начальника. Не скупіться на похвалу, відзначайте всі успіхи підлеглих, заохочуйте їх прагнення до професійного росту. Важливо, щоб людина знала: його сприймають як цінного фахівця, без якого важко обійтися і з думкою якого слід рахуватися. Тоді ви зможете завжди покластися на нього: він постарається виправдати вашу довіру і підтвердити свою репутацію старанного відповідального працівника.


Під час відпустки постарайтеся не думати про роботу. Звичайно, ідеальний варіант - виїхати відпочивати без мобільного телефону, на який вам можуть зателефонувати з роботи. Але цю розкіш ви навряд чи собі дозволите. Тому варто вибрати компромісний варіант. Можете призначити час для зв'язку, скажімо в понеділок і в четвер з 14 до 15 .

Або попросіть відправляти вам sms з коротким описом проблеми. Ви зможете прочитати і вирішити, дзвонити на роботу або нехай самі дають собі раду. Або ще краще: майте в колективі довірену особу (припустимо, ваш заступник або просто подруга), дайте цій людині ваш «секретний» номер телефону або номер вашого чоловіка (дружини). Ця людина подзвонить вам в екстреному випадку. Але ніхто на роботі не повинен знати, що він має можливість швидко зв'язатися з вами. А ви можете дзвонити йому і дізнатися про те, як йдуть справи, в будь-який час.

Ще один спосіб таємної присутні в офісі: виходити в скайп в режимі «невидимий». Якщо, звичайно, ваші колеги користуються скайпом, перебуваючи на роботі.

І найголовніше: не просіть, щоб вам дзвонили щодня. Адже найчастіше такі дзвінки закінчуються фразою: «Ну добре, повернешся - поговоримо (вирішимо, що робити, тощо)».

А щоб у керівництва і колег не було спокуси турбувати вас з будь-якого приводу, залиште на своєму столі табличку з яскравим написом:

1 из 1

Коментарі до матеріалу