Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бухгалтерський облік ПДВ-2016 у сільгосппідприємств

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як організувати бухоблік ПДВ сільгосппідприємству-спецрежимнику з огляду на нововведення, що діють із 1 січня 2016 року, стосуються декларування ПДВ, його сплати до бюджету і перерахування на спецрахунки сільгоспвиробників.

Із 2016 року платник ПДВ, що знаходиться на спеціальному режимі оподаткування, установленому ст. 209 Податкового кодексу (далі – ПК), зобов'язаний окремо визначати податкові зобов'язання і податковий кредит трьом групам операцій, оскільки додатна різниця (зобов'язання мінус кредит) за кожною групою повинна бути сплачена до бюджету і перерахована на спецрахунок підприємства в різних пропорціях. Так, згідно з п. 209.2 ПК при постачанні:

  • зернових і технічних культур – 85 % нарахованого ПДВ сплачується до держбюджету, а 15 % залишається в розпорядженні сільгосппідприємства (підлягає перерахуванню на спецрахунок у банку);
  • продукції тваринництва – 20 % спрямовується до держбюджету, 80 % – на спецрахунок у банку;
  • інших (крім вищезгаданих) сільгосптоварів і всіх видів сільгосппослуг – 50 % перераховується до держбюджету і 50 % – на спецрахунок у банку.

Крім того, п. 2001.2, пп. 209.2.1–209.2.4 ПК передбачено, що для роздільної сплати ПДВ за кожною групою операцій спецрежимникам у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА) відкриваються додаткові електронні рахунки (див. лист ДФС від 13.01.16 р. № 965/7/99-99-11-04-01-17).

Щоб сума ПДВ (різниця між податковими зо­бов'язаннями і податковим кредитом) у відповідній пропорції потрапила до бюджету і на спец­рахунок підприємства, спочатку необхідно перерахувати гроші з будь-якого поточного рахунка (рахунка в обслуговуючому банку) на відповідний додатковий електронний рахунок. Звідти вони автоматично протягом наступного операційного дня будуть перераховані в установленій ст. 209 ПК пропорції на звичайний електронний рахунок і на спецрахунок підприємства (п. 23 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569, далі – Порядок № 569). Саме з основного електронного рахунка орган Держказначейства спише кошти в тій сумі, яка буде зафіксована в податковій декларації з ПДВ (0121–0123) (далі – декларація) у рядку 18.1 (у ряд. 13.1 усіх таблиць додатка 10). Списання здійснюється на підставі реєстрів, які фіскальна служба передає органу Держказначейства. Тільки після такого списання можна говорити, що розрахунки з бюджетом проведені.

Якщо ж за будь-якою групою (групами) операцій податковий кредит перевищить податкові зобов'язання за звітний місяць, таке від’ємне значення (відображається в ряд. 14 усіх таблиць додатка 10) включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (переноситься до ряд. 11.1 усіх таблиць додатка 10).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали