За порушення законодавства про мову зможуть штрафувати
24.01.2017 199 0 0
У Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5670 «Про державну мову».
Цей проект Закону спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної в публічних сферах суспільного життя. Дія цього Закону не поширюватиметься на мову релігійних обрядів і на сферу приватного спілкування між особами.
Закон буде регулювати:
1) застосування української мови як мови громадянства України;
2) застосування української мови в діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб'єктів господарювання державної і комунальної форм власності;
3) застосування української мови у публічних сферах:
а) в освіті і науці;
б) у сфері культури, на телебаченні і радіо, у друкованих засобах масової інформації, книговидання і книгораспространении;
в) у сфері електронних інформаційних систем;
г) у сфері обслуговування споживачів;
г) у сфері спорту, телекомунікацій та поштового зв'язку, юридичних послуг, охорони здоров'я, транспорту;
д) при позначенні топонімів, в рекламі, при виготовленні вивісок і табличок;
е) в діяльності громадських об'єднань, політичних партій, суб'єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їх товарах і послугах;
4) застосування державної мови у власних назвах та іменах;
5) визначення стандартів державної мови;
6) порядок захисту державної мови
Так, пропонується змінити законодавчу базу і додати ряд нововведень кодексу України:
Порушення вимог Закону України «Про державну мову» щодо обов'язкового застосування державної мови під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, в актах, діловодстві та документообігу в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування в Україні, на державних та комунальних підприємствах, в установах і організаціях, інших суб'єктів господарювання державної і комунальної форм власності, у судочинстві, у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, правоохоронних органах, на державному кордоні України, у процесі виборі і референдумів, міжнародних договорах України, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 грн. до 6800 грн).
Порушення вимог Закону України «Про державну мову» щодо застосування державної мови у сфері освіти, науки, культури, книговидання, електронних інформаційних систем, інформації для загального ознайомлення, публічних заходів, технічної та проектної документації, реклами, охорони здоров'я, юридичних послуг, спорту, телекомунікацій та поштового зв'язку, транспорту — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 грн. до 5100 грн).
Порушення вимог Закону України «Про державну мову» щодо застосування державної мови друкованими засобами масової інформації — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6800 грн до 8500 грн).
Порушення вимог Закону України «Про державну мову» щодо застосування державної мови щодо надання інформації про товари і послуги суб'єктами господарювання усіх форм власності — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 грн до 6800 грн).
Інші порушення Закону України «Про державну мову україни» про порядок застосування державної мови, не визначені в частинах 1-5 цієї статті, крім порушення порядку застосування державної мови телерадіоорганізаціями, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 грн. до 5100 грн).
Повторне протягом року вчинення порушення з числа зазначених у частинах 1, 2, 3, 4, 5 або 6 цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певну посаду або займатися певною діяльністю (від 6800 грн до 11 900 грн).
Невиконання законних вимог мовного інспектора щодо усунення порушень законодавства щодо порядку застосування української мови — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн).
Детальніше з пропонованими змінами в законодавстві можна ознайомитися за таблицею.
Прийняття цього Закону буде сприяти злагоді в суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації і розвитку української нації.
Прийняття цього Закону буде сприяти злагоді в суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації і розвитку української нації.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу