• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Під час тендеру орган місцевого самоврядування діє як суб’єкт владних повноважень: ВСУ

12.06.2019 89 0 0

Оскарження рішень тендерного комітету департаменту обласної державної адміністрації має відбуватись у порядку адміністративного судочинства. Такого висновку дійшла Велика палата Верховного Суду (постанова від 14.05.2019).

У постанові №918/843/17 ВП ВС визначила юрисдикцію справ щодо оскарження рішень тендерного комітету департаменту облдержадміністрації з питань будівництва та архітектури.

Суд виходив із того, що орган виконавчої влади або місцевого самоврядування у відносинах щодо організації та порядку проведення торгів (тендеру) діє як суб’єкт владних повноважень і спори щодо оскарження рішень чи бездіяльності цих органів до виникнення договірних правовідносин між організатором та переможцем цього тендеру належать до юрисдикції адміністративних судів.

Водночас уже після укладення договору між організатором конкурсу та його переможцем спір щодо правомірності рішення тендерного комітету підлягає розгляду в порядку цивільного або господарського судочинства, оскільки фактично зачіпає майнові інтереси переможця торгів.

zib.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали