• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Суд дозволив ФОП-спрощенцям без доходу не платити єдиний соціальний внесок

12.06.2019 1526 0 0

Фізособи-підприємці на спрощеній системі оподаткування при неотриманні доходу (не здійснюють підприємницьку діяльність), не зобов'язані платити єдиний соціальний внесок.

Аргументи викладені в рішенні від 23 травня 2019 року Кіровоградського окружного адміністративного суду (справа № 340/453/19).

Суд вказав, що з фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані в ЄДРПОУ, але не здійснюють діяльність (оскільки знаходяться в трудових відносинах), не можна стягнути єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не містить застереження для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, щодо сплати внеску незалежно від отримання доходу. Внесок налічується виключно на певну самостійно суму доходу і обмежений мінімумом і максимумом.

Також суд вважає, що Управління мало право нарахувати внесок, прийнявши вимога про його сплату, виключно на підставі:

  • акта перевірки;
  • звітності, що подається платниками податків до органів доходів і зборів;
  • бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на які нараховується внесок.

Суд скасував вимогу про стягнення ЄСВ, оскільки позивач не подавав звітність, Управління або інший державний орган не проводили перевірку щодо позивача, бухгалтерські та інші документи не були надані. Разом з тим, відомості з інтегрованої картки платника внеску і з Реєстру не входять до переліку «інших документів», оскільки не підтверджують суму виплат (доходу). Такі відомості є підставою призначення перевірки, під час проведення якої, у платника внеску виникає право надати пояснення, що становить мінімальний стандарт права на участь у процесі прийняття рішення.

strana.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали