Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розміри санкцій за порушення трудового законодавства переглянуть

Редакція

30.01.2017 167 0 0

Встановити справедливі й адекватні санкції щодо порушень законів про працю покликаний законопроект  № 5711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства», поданий на розгляд парламенту 25 січня поточного року.

Наразі діють нереальні і подеколи незіставні розміри санкцій за порушення трудового законодавства. У пояснювальній записці до документа депутати наводять чи не  найвагоміший аргумент  на користь прийняття законопроекту.  Розмір санкцій за порушення законодавства про працю, – наголошують автори, – є в десятки разів вищим, ніж за порушення, що посягають на власність, порушення у сфері охорони природи, у сфері промисловості та будівництва та інші порушення, які можуть призвести до заподіяння шкоди життю та здоров’ю людини, а також призвести до екологічних та техногенних катастроф, що матимуть незворотні наслідки.

Більше  того, за деякі адміністративні порушення відповідальність встановлено  двічі – як у Кодексі про адміністративні порушення, так і  в Кодексі про закони про працю. Крім того, збільшення розмірів мінімальної заробітної плати вдвічі тягне за собою і подвійне зростання санкцій.

Відтак у законопроекті № 5711 передбачається усунення тих норм, що дублюються у згаданих вище законодавчих документах; встановлення  санкцій за порушення законодавства, зіставних з тими, що передбачені за інші правопорушення в трудовому законодавстві, що дасть змогу запобігти ліквідації робочих місць.

Нардепи також пропонують встановлення відповідальності роботодавця за порушення строків виплати або виплату не в повному обсязі заробітної плати та інших виплат, передбачених законодавством перед працівником, права якого порушено. Законопроект передбачає скасування відповідальності за недопущення до незаконної перевірки з питань дотримання трудового законодавства, запровадження неодмінного  виконання обов’язку перед особою, права якої порушено, незалежно від сплати штрафів згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Положення законопроекту передбачають скасування обов’язку сплати мінімального страхового внеску суб’єктами підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування за періоди, в яких не було отримано доходу.

У документі запропоновано також скасувати відповідальність за невчасність подання звіту чи подання його в невстановленій формі, якщо це не призвело до втрати бюджетів різних рівнів чи Пенсійного фонду України.

Джерело: http://www.visnuk.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали