Повернення авансу іншій особі
Організація отримала передоплату за товар, кошти по передоплаті повертаються іншій організації (не покупцю). Чи коригувати ПДВ?
У разі коли після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного у порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН (п. 192.1 ст. 192 ПКУ).
Пунктом 201.1 ст. 201 ПКУ встановлено обов’язок платника податку на дату виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.
З огляду на зазначене податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в ЄРПН особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких здійснюватиметься у майбутніх звітних (податкових) періодах.
Отже, оскільки повернення авансового платежу здійснюється не тій особі, від якої було отримано кошти, підстави для складання розрахунку коригування з метою зменшення податкових зобов’язань відсутні.
http://www.visnuk.com.ua
Коментарі до матеріалу