Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Сплата ПДВ при експорті товарів з електронного рахунку не передбачена!

Лист ДФС від 25.02.2016 № 4178/6/99-99-19-03-02-15

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо можливості сплати податку на додану вартість під час ввезення товарів на митну територію України з рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),  повідомляє.

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 200Кодексу.

Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків  визначено Порядком електронного адміністрування ПДВ,  затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 569).

Згідно з пунктом 2 Порядку № 569 електронний рахунок –  рахунок, відкритий платнику податку в Державній казначейській службі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку.

Відповідно до пункту 2001.5 статті  2001 Кодексу з рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку.

Повернення таких коштів на поточний рахунок платника податку здійснюється на підставі додатка 4 до податкової декларації з ПДВ. Форма та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289.

Пунктом 2001.7 статті  2001 Кодексу встановлено, що кошти, зараховані на електронний рахунок платника, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 2001.5 статті 2001 Кодексу та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.

Таким чином,  перерахування (зарахування) коштів, сплачених на електронний рахунок платника, в рахунок сплати податку на додану вартість під час ввезення товарів на митну територію України, податковим законодавством не передбачено.

Голова                                                                                                                            Р. М. Насіров

Джерело: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-k...

Письмо ГФС от 25.02.2016 № 4178/6 / 99-99-19-03-02-15

О рассмотрении письма

Государственная фискальная служба Украины рассмотрела письмо налогоплательщика о возможности уплаты налога на добавленную стоимость при ввозе товаров на таможенную территорию Украины со счета плательщика в системе электронного администрирования НДС (далее - электронный счет) и, руководствуясь статьей 52 Налогового кодекса Украины (далее - Кодекс) , сообщает.

Основные принципы функционирования системы электронного администрирования НДС определены статьей 2001 Кодекса.

Механизм проведения расчетов с бюджетом с использованием электронных счетов определен Порядком электронного администрирования НДС, утвержденным постановлением Кабинета Министров Украины от 16 октября 2014 № 569 с изменениями и дополнениями (далее - Порядок № 569).

Согласно пункту 2 Порядка № 569 электронный счет - счет, открытый налогоплательщику в Государственной казначейской службе, на который таким плательщиком перечисляются средства в сумме, необходимой для достижения размера суммы налога, на которую налогоплательщик имеет право зарегистрировать налоговые накладные и / или расчеты корректировки в Едином реестре налоговых накладных, а также в сумме, необходимой для уплаты согласованных налоговых обязательств по налогу.

В соответствии с пунктом 2001.5 статьи 2001 Кодекса со счета в системе электронного администрирования НДС плательщиком перечисляются средства в государственный бюджет в сумме налоговых обязательств по налогу на добавленную стоимость, подлежащих уплате по итогам отчетного налогового периода, и на текущий счет налогоплательщика по его заявлению, которое подается в контролирующий орган в составе налоговой отчетности по налогу на добавленную стоимость в размере суммы средств, которая превышает сумму задекларированных к уплате в бюджет налоговых обязательств и суммы налогового долга по налогу.

Возврат таких средств на текущий счет плательщика налога осуществляется на основании приложения 4 к налоговой декларации по НДС. Форма и порядок заполнения и представления налоговой отчетности по налогу на добавленную стоимость утверждены приказом Министерства финансов Украины от 28.01.2016 № 21, который зарегистрирован в Министерстве юстиции Украины 29.01.2016 под № 159/28289.

Пунктом 2001.7 статьи 2001 Кодекса установлено, что средства, зачисленные на электронный счет плательщика, являются средствами, которые используются исключительно в целях, определенных пунктом 2001.5 статьи 2001 Кодекса и погашения налогового долга по налогу на добавленную стоимость.

Таким образом, перечисление (зачисление) средств, уплаченных на электронный счет плательщика, в счет уплаты налога на добавленную стоимость при ввозе товаров на таможенную территорию Украины, налоговым законодательством не предусмотрено.

Председатель                                                                                                                                     Р. М. Насиров

Источник: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-k...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали