Рекомендації щодо виправлення помилок у декларації з податку на прибуток
Командою Офісу великих платників податків оприлюднено аналіз найбільш поширених помилок у деклараціях з податку на прибуток (далі – декларація) за півріччя та рекомендації щодо їх виправлення:
1. Неподання фінзвітності разом з декларацією згідно п. 46.2 ПК (з урахуванням вимог ст. 137 ПК). Як виправити: подати нову декларацію (якщо вкладаєтеся у строки) або чекати на штраф.
2. Невідповідність показників рядків 01 та 02 декларації показникам, відображеним у формі № 2 «Звіт про фінансові результати». Як виправити: у разі невірного перенесення помилка може бути виправлена платником самостійно або контролюючим органом за результатами камеральної перевірки шляхом складання відповідного акта та застосування фінансової та/або адміністративної відповідальності.
3. Неправильно перенесено збитки минулих періодів до рядка 3.2.4 додатка РІ (пп. 140.4.2 ПК). Як виправити: у разі невиправлення помилки самим платником контролюючий орган під час камеральної перевірки здійснює відповідне коригування показників податкової звітності (зменшує збитки та/або донараховує податкові зобов’язання), що призводить до притягнення платника до фінансової та/або адміністративної відповідальності.
4. Відображення показників за перше півріччя 2019 року без урахування даних попереднього звітного періоду (І кварталу 2019 року). Якщо помилку підприємство виявляє після спливу граничного строку сплати, це призводить до невчасної сплати податку та, як наслідок, виникнення податкового боргу (технічний борг). Як виправити: подати уточнюючу декларацію.
Офіс закликає платників бути пильними та обачливими.
officevp.sfs.gov.ua
Коментарі до матеріалу