• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Передоплата за електроенергію можлива, але за виконання певних умов

15.05.2019 464 0 0

Відповідно до ст. 1 Закону від 13.04.17 р. № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» електроенергія є товаром, призначеним для купівлі-продажу, а електропостачальник – суб’єктом господарювання, який продає електроенергію за договором постачання електричної енергії споживачу.

Пунктом 4.7 розд. IV Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.18 р. № 312 (далі – Правила), установлено, що оплата електроенергії здійснюється споживачем виходячи з умов відповідного договору про постачання електричної енергії та може бути у формі:

  • планових платежів із наступним (остаточним) розрахунком, що проводиться за фактично відпущену електроенергію згідно з даними комерційного обліку;
  • оплати за фактично відпущену електроенергію за даними комерційного обліку;
  • попередньої оплати з остаточним розрахунком, що проводиться за фактично відпущену електро­енергію згідно з даними комерційного обліку.

Виключні випадки та строки проведення передоплати для закупівлі за бюджетні кошти на підставі належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів визначено постановою КМУ від 23.04.14 р. № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» (далі – Постанова № 117).

Згідно з пп. 1 п. 1 Постанови № 117 розпорядники та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати передоплату лише в разі закупівлі, зокрема, на строк не більше одного місяця інших товарів вартістю не більше 100 тис. грн. та інших робіт і послуг, якщо розмір такої оплати не перевищує 30 % їх вартості.

Слід зазначити, що Правилами не передбачено обов’язків споживача здійснювати попередню оплату електроенергії. Тобто передоплата електроенергії можлива лише за взаємною згодою сторін.

Лист Держказначейства від 18.03.19 р. № 16-10-11/4879.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали