Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна надалі експлуатувати РРО «NEON W» до закінчення його терміну експлуатації, якщо доопрацювати РРО неможливо?

24.11.2021 25 0 0

В зв’язку з включенням версії внутрішнього програмного забезпечення даного РРО до Державного реєстру РРО та перебуванням на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом №306, на нього не поширюються вимоги щодо створення електронних розрахункових документів, відображення найменування суб’єкта господарювання, цифрового значення штрихового коду товару, заокруглення суми до сплати, зазначення валюти операції, найменування платіжної системи, QR-коду та відповідно даний РРО може надалі використовуватися до закінчення терміну експлуатації, при цьому розрахункові документи, що друкуються таким РРО, мають відповідати вимогам «Положення про форму та зміст розрахункових документів» від 21.01.2016 №13 із змінами та доповненнями внесеними Наказом Міністерства фінансів України від 19.02.2018 №288.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.11.2021 № 4241/ІПК/16-31-07-05-23

Головне управління ДПС у Полтавській області розглянувши звернення від …, щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно застосування реєстратора розрахункових операцій та в порядку статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) повідомляє наступне.

Питання. Я фізична особа-підприємець, перебуваю на спрощеній системі оподаткування, є платником єдиного податку 3 групи 3% з ПДВ.

Здійснюю свою підприємницьку діяльність за наступними КВЕДами:

  • 49.41 Вантажний автомобільний транспорт;
  • 45.20 Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів;
  • 45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів;
  • 46.73 Оптова торгівля деревиною та приладдям для автотранспортних засобів;
  • 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту;.

Основний вид діяльності: роздрібна торгівля вантажними шинами та дисками та шино монтажний сервіс.

Для забезпечення готівкових розрахунків 04.10.2017р. встановлений реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) «NEON W» версія внутрішнього програмного забезпечення NEON 02.01, Виробник ТОВ «Система Трейд», упакований на ДП «Компанія «Atlas».

Термін експлуатації РРО до 04.10.2024 року.

Від виробника ТОВ «Система Трейд» надійшов лист щодо доопрацювання версій ПО моделей РРО згідно положень Наказу Міністерства Фінансів України №306 від 18.06.2020 «Про внесення змін до Положення про форму і зміст розрахункових документів №13 від 21.01.2016р.», в якому повідомляється про те, що доопрацювання версій РРО «NEON W» у зв’язку з технічними можливостями даного РРО є неможливим.

З наведеної ситуації прошу роз’яснити:

  • чи можна надалі експлуатувати РРО «NEON W» до закінчення його терміну експлуатації, якщо доопрацювати РРО неможливо ?

Відповідно до вимог Наказу Міністерства фінансів України від 18.06.2020 №306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13» зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.07.2020 за № 624/34907 (далі – Наказ №306), були внесені зміни до Положення №13.

Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються та друкуються РРО.

Пунктом 3 Наказу №306, який набрав чинності 01.08.2020, визначено, що вимоги до форми і змісту розрахункових документів у частині: створення електронних розрахункових документів; відображення найменування суб’єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи; QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом №306.

В зв’язку з включенням версії внутрішнього програмного забезпечення даного РРО до Державного реєстру РРО та перебуванням на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом №306, на нього не поширюються вимоги щодо створення електронних розрахункових документів, відображення найменування суб’єкта господарювання, цифрового значення штрихового коду товару, заокруглення суми до сплати, зазначення валюти операції, найменування платіжної системи, QR-коду та відповідно даний РРО може надалі використовуватися до закінчення терміну експлуатації, при цьому розрахункові документи, що друкуються таким РРО, мають відповідати вимогам «Положення про форму та зміст розрахункових документів» від 21.01.2016 №13 із змінами та доповненнями внесеними Наказом Міністерства фінансів України від 19.02.2018 №288.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали