Максимальна сума податкової знижки за навчання та як скористатися правом на неї
12.10.2017 124 0 0
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу такого платника, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу, а саме на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а також на суму ПСП (пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).
Отже, максимальна сума податкової знижки, на яку платник податків має право, — це загальна річна сума ПДФО, утримана із заробітної плати такого платника.
ВАЖЛИВО
Право на податкову знижку має фізична особа, яка є найманою особою, винятково щодо доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.
Як скористатися правом
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація) до 31 грудня року, що настає за звітним.
На сьогодні діють форма податкової декларації та Інструкція щодо її заповнення, затверджені наказом № 859.
Платники податків, які мають намір реалізувати право на податкову знижку, повинні у податковій декларації обов’язково зазначити:
відомості щодо доходу, нарахованого (виплаченого, наданого) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховані (виплачені, надані) у зв’язку з трудовими відносинами, — рядки 10.1 і 10 розділу ІІ податкової декларації;
відомості щодо розрахунку суми ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку, — розділ V (рядки 13 — 17) податкової декларації;
відомості щодо суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО у зв’язку з використанням права на податкову знижку, — рядок 19 розділу VI податкової декларації;
відомості щодо суми ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету за результатами звітного (податкового) року, — рядок 22.2 розділу VI податкової декларації.
Відповідно до пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). При цьому оригінали документів не надсилаються контролюючому органу, а підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом (пп. 166.2.2 цього пункту).
Якщо платник податку до кінця податкового року, що настає за звітним, не скористався правом на податкову знижку (тобто податкову декларацію із зазначенням сум до повернення до контролюючого органу подано не було), таке право на наступні податкові роки не переноситься
Слід зазначити, що на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації (пп. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу).
Таким чином, для того щоб скористатися правом на податкову знижку, платник податків повинен подати податкову декларацію до 31 грудня року, що настає за звітним, та з метою оперативного опрацювання контролюючим органом заявленої суми до повернення такий платник разом з податковою декларацією має право надати копії первинних документів, що підтверджують право на податкову знижку.
ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ЗА НАВЧАННЯ ПІДТВЕРДЖУЄТЬСЯ, ЗОКРЕМА, КОПІЯМИ:
договору (контракту) з вищим або професійно-технічним навчальним закладом
документів, що підтверджують сплату за навчання (платіжні доручення, прибуткові касові ордери, квитанції тощо)
паспорта та ідентифікаційного коду платника податків
паспорта та ідентифікаційного коду члена сім’ї першого ступеня споріднення платника податків (у разі якщо право на знижку заявляє така особа)
свідоцтва про народження або свідоцтва про шлюб платника податків (у разі якщо право на знижку заявляє член сім’ї першого ступеня споріднення платника податків)
Джерело: http://www.visnuk.com.ua/
Коментарі до матеріалу