Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як виправити помилку у графі 2 зведеної ПН?

13.01.2020 174 0 0

Платник ПДВ припустився помилки у графі 2 («Опис (номенклатура) товарів (послуг) продавця») зведеної податкової накладної (далі – ПН), яка була складена для нарахування податкових зобов’язань згідно з п. 198.5, 199.1 Податкового кодексу (далі – ПК). А саме: неправильно зазначив номер ПН, на підставі якої відображався податковий кредит у момент придбання товарів (послуг).

Нагадаємо, що при заповненні зведених ПН із кодами ознаки «1» та «2» у графі 2 платник ПДВ повинен зазначити дати складання і порядкові номери отриманих від постачальників ПН, на підставі яких він нараховував податкові зобов’язання згідно з п. 198.5, 199.1 ПК.

  • Також завважимо, що помилка, допущена в номері ПН, оформленої на придбання товарів (послуг), не впливає на суму податкових зобов’язань. Із цим погоджуються і податківці у своєму роз’ясненні в ЗІР (категорія 101.15). Проте спосіб виправлення такої помилки в цьому роз’ясненні пропонується такий:
  • до ПН із помилкою складається розрахунок коригування (далі – РК) із кодом причини коригування «201» (якщо це РК до зведеної ПН із кодом ознаки «1») або «202» (якщо РК оформляється до зведеної ПН із кодом ознаки «2»). Цим РК обнуляється рядок із неправильним номером ПН. Тобто податківці пропонують обнулити не всі рядки зведеної ПН (якщо їх було декілька), а тільки той, у якому була допущена помилка;
  • складається нова зведена ПН, у якій зазначаються правильні дані за цим рядком. Причому така нова ПН датується тим самим числом, що і зведена ПН, у якій була допущена помилка. Тобто не пізніше останнього дня звітного періоду, у якому нараховувалися податкові зобов’язання згідно з п. 198.5, 199.1 ПК. 

Як бачимо, фіскальний варіант виправлення помилки чреватий штрафом за несвоєчасну реєстрацію ПН.

Ми вважаємо, що для виправлення такої помилки достатньо одного РК, щоб обнулити неправильний рядок і додати рядок із новим порядковим номером, де будуть зазначені правильні дані. Адже помилка не вплинула на обсяги постачання й суму податкових зобов’язань.

Проте, зважаючи на роз’яснення в ЗІР (категорія 101.15), рекомендуємо платникам отримати індивідуальне роз’яснення на свою адресу.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали