Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (26-30.07.2021)

02.08.2021 160 0 0

Зміни в законодавстві з 26-30.07.21 року

Важливі роз’яснення держорганів на 30 липня 2021 року

Документи, що набрали чинності з 26-30.07.21 року

Про треба знати на цьому тижні?

Перезавантаження системи перевірок бізнесу: Уряд підтримав відповідні законопроекти

Законопроектом пропонується: запровадити добровільне страхування цивільної відповідальності діяльності підприємців; запровадити аудит діяльності компаній, як окремого функціоналу, що дозволяє підприємствам запобігти порушенню вимог законодавства; створити інститут громадських Рад з питань державного нагляду при органах контролю, що дозволить підвищити об’єктивність та публічність розгляду скарг підприємців; цифровізувати процеси державного контролю; посилити відповідальність посадових осіб органів державного нагляду; удосконалити процедури зупинення діяльності суб’єктів господарювання; визначити в Кодексі адміністративного судочинства процедури скороченого провадження у справах за зверненнями органів державного нагляду до суду щодо недопущення до перевірки, зупинення діяльності підприємців для усунення порушень, які несуть загрозу життю та здоров’ю людей.

Строк для подання відомостей про кінцевого бенефіціара можуть подовжити

Пропонується унести зміни щодо подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юрособи, а саме збільшити строк для подання держреєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юрособи з 3 місяців до 1 року з дня набрання чинності нормативно-правового акта, яким затверджена форма та зміст структури власності. Отже, термін подання інформації про бенефіціарів пропонується продовжити до 11 липня 2022 року.

Серпень 2021 року: як працюємо і скільки відпочиваємо?

Згідно з розпорядженням № 1191-р від 30.09.20 р. Кабмін рекомендує для раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування Дня незалежності перенести для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, робочий день з понеділка 23 серпня на 28 серпня, суботу.

Важливо:

Зміни в законодавстві, що діють із серпня 2021 року

Новації у сфері застосування РРО

Внесені зміни Законом України від 01 грудня 2020 року №1017–ІХ до Податкового кодексу України та Закону № 265 «Про застосування РРО» передбачають: обов’язкове застосування РРО фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів, медичних послуг, складної побутової техніки та ювелірних виробів; обов’язкове застосування РРО для всіх ФОП - «єдинників» другої-четвертої групи з 01.01.2022 року; при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів РРО не застосовується; скасовано штраф за невідповідність готівки в касі, штраф за неподання звітності з використання програмного РРО, штраф за попереднє програмування товарів (крім підакцизних товарів) та штраф за не створення контрольної стрічки на програмному РРО; змінено ліміт невикористання РРО встановлений у розмірі 220 (1320000) МЗП станом на 01 січня звітного року.

Звільнення від сплати ЄСВ в карантин закінчилось

У травні закінчились преференції для платників єдиного податку першої групи. З червня 2021 року єдиний податок сплачується на загальних підставах.

Доопрацьовано план податкових перевірок: що змінилось?

На сайті ДПС розміщений доопрацьований проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків». Податківці пропонують удосконалити критерії ризиковості господарської діяльності платників податків.

Актуально:

Електронна трудова: запитання-відповіді

Процес оцифрування трудових книжок здійснюватиметься протягом 5-ти років.

Як нараховується ЄСВ, якщо найманий працівник відпрацював неповний місяць

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума ЄВ розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Обов'язкові реквізити е-лікарняного: особливості його відкриття і закриття

Листок непрацездатності формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності (далі - Реєстрі) на підставі медичного висновку у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб. Дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку періоду дії та закінчення періоду дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей листок непрацездатності. Листок непрацездатності вважається виданим з наступного дня після дати закриття листка непрацездатності.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали