Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як єдиннику визначити дохід від надходження інвалюти

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як юрособі – єдиннику третьої групи визначити дохід при отриманні іноземної валюти.

Що можна зробити на практиці: скористатися нашими рекомендаціями, щоб відобразити в обліку операції з інвалютою і правильно розрахувати об'єкт обкладення єдиним податком (далі – ЄП).

Виручка в іноземній валюті, отримана платниками ЄП першої – третьої груп, є доходом таких єдинників. При цьому сума інвалюти перераховується у гривні за курсом НБУ на дату отримання такого доходу (п. 292.1, 292.5 Податкового кодексу, далі – ПК).

Як визначити дату отримання доходу в інвалюті?

Нагадаємо, що ще в листопаді 2012 року як тимчасовий захід щодо стабілізації валютного ринку НБУ запровадив обов'язковий продаж уповноваженим банком інвалютних коштів, отриманих підприємством (за винятком деяких видів надходжень). Відтоді дія цього тимчасового заходу періодично продовжувалася нормативними актами НБУ. Так, з 4 червня 2015 року діє постанова Правління НБУ від 03.06.15 р. № 354 (далі – Постанова № 354). Згідно із цим документом, обов'язковому продажу на МВРУ підлягає 75 % надходжень в інвалюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют (затверджено постановою Правління НБУ від 04.02.98 р. № 34) і в російських рублях. При цьому уповноважений банк зобов'язаний (п. 2 Постанови № 354):

  • надходження в інвалюті, що підлягають обов'яз­ковому продажу, попередньо зарахувати на окремий аналітичний рахунок 2603 «Розподільчі рахунки суб'єктів господарювання»;
  • виключно наступного робочого дня після зарахування таких коштів на розподільчий рахунок здійснити їх обов'язковий продаж без доручення клієнта.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали