• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи повинен підприємець вести Книгу до початку діяльністі?


Підприємець 26 квітня 2017 року зареєструвався на загальній системі оподаткування, але ще не здійснює ніякої діяльності. Чи необхідно йому вести Книгу обліку доходів і витрат з дати державної реєстрації?


Підприємець зобов'язаний зареєструвати Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга) до початку своєї діяльності. А робити в ній записи він почне з того дня, коли в нього з'являться доходи і витрати.

Пояснимо докладніше. Обов'язок підприємця вести Книгу передбачено п. 177.10 Податкового кодексу (далі – ПК). Форма Книги і Порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів від 16.09.13 р. № 481 (далі – Порядок № 481). Причому підприємець самостійно вибирає, у якому вигляді він вестиме Книгу – паперовому чи електронному (п. 2 Порядку № 481). Незалежно від форми ведення Книги записи в ній робляться за підсумками робочого дня, протягом якого підприємцем отримано дохід (п. 5 Порядку № 481).

Книга реєструється в ДФС за місцем обліку підприємця. Строки реєстрації Книги в Порядку № 481 не встановлено. Але, за роз'ясненнями ДФС (ЗІР, категорія 104.08), підприємець зобов'язаний зареєструвати Книгу після своєї держреєстрації до початку провадження діяльності. При цьому ні ПК, ні Порядок № 481 не передбачають для підприємців можливості не реєструвати Книгу в разі відсутності діяльності.

За відсутність реєстрації (неведення) Книги встановлено відповідальність (ЗІР, категорія 104.13):

  • згідно зі ст. 121 ПК – штраф у розмірі 510 грн., а при повторному порушенні протягом року – 1 020 грн.;
  • згідно зі ст. 1641 КУпАП (за неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законом установлено обов'язкову форму обліку) – адміністративний штраф у розмірі від 51 до 136 грн., а в разі повторного порушення – від 85 до 136 грн.

Тому підприємець, який ще не розпочав свою діяльність, повинен:

  • якщо він вибирає паперовий варіант – придбати Книгу і зареєструвати її в контролюючому органі;
  • якщо він вибирає електронний варіант – отримати посилені сертифікати відкритих ключів у центрі сертифікації ключів, укласти договір із контролюючим органом про визнання документів в електронній формі, скласти заяву на отримання Книги в електронному вигляді і відправити її до органу ДФС за місцем податкового обліку, а потім отримати від контролюючого органу повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера і дати реєстрації. Повідомлення повинне прийти протягом трьох робочих днів із дати подання заяви про реєстрацію.

Підприємець не робитиме записів у Книзі, поки не розпочне діяльність. Але, маючи зареєстровану Книгу, він зможе уникнути штрафів, а також «посиленої» уваги до його особи з боку податківців.

Крім того, хочемо попередити: є ще одна дуже вагома причина, з якої треба зареєструвати Книгу щонайшвидше. Припустимо, підприємець отримає готівку за реалізовані товари (роботи, послуги), а Книга на той момент ще не буде зареєстрована. Природно, отримані суми йому ніде буде відобразити. А якщо податківці дізнаються про це, то на підставі ст. 1 Указу Президента від 12.06.95 р. № 436/95 захочуть застосувати до підприємця 5-кратний штраф за неоприбуткування грошової виручки. Адже оприбуткуванням готівки вважається її відображення в Книзі в повній сумі в день отримання підприємцем (п. 1.2 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Чи повинен підприємець вести Книгу до початку діяльністі?