• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оскарження результатів перевірок у суді

Оскаржити результати перевірок контролюючих органів можна в судовому та адміністративному порядку. У консультації розглянемо перший спосіб оскарження.

До якого суду звертатися

Результати перевірок оформляються відповідними актами. Відображення в акті виявлених порушень спричиняє прийняття податкових повідомлень-рішень, приписів та інших рішень контролюючих органів. Такі рішення вважаються актами індивідуальної дії, прийнятими суб'єктами владних повноважень, тому оскаржуються за правилами адміністративного судочинства в порядку, установленому Кодексом адміністративного судочинства України від 06.07.05 р. № 2747-IV (далі – КАС). Виняток становлять рішення органів Антимонопольного комітету України, прийняті за підсумками перевірок антиконкурентного законодавства, які оскаржуються в господарські суди (ст. 60 Закону № 2210).

Адміністративний позов суб'єкта господарювання про оскарження рішення органу державної влади слід подавати до окружного адміністративного суду за місцем знаходження позивача або за місцем знаходження відповідача на вибір позивача (ч. 2 ст. 19 КАС). У місцеві суди як адміністративні оскаржуються рішення органів місцевого самоврядування та державної виконавчої служби.

Строк звернення до суду

За загальним правилом для звернення до адміністративного суду встановлено 6-місячний строк, який обчислюється із дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав (ч. 2 ст. 99 КАС).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали