• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вихід з ТОВ та відчуження корпоративних прав: процедура здійснення та порядок оподаткування

05.12.2018 1922 2 2

В Україні товариство з обмеженою відповідальністю (далі по тексту - ТОВ) - одна з найбільш поширених організаційно-правових форм юридичних осіб. Тому якщо ви є учасником ТОВ і маєте намір вийти зі складу його учасників, вам варто розібратися в особливостях зміни складу засновників і продажу корпоративних прав в Україні.

Участь у ТОВ зумовлюється наявністю у особи корпоративних прав, які можуть бути реалізовані шляхом здійснення своїх правомочностей права власності. Стаття 116 Цивільного кодексу від 16.01.03 р. № 435-IV, визначає загальні права учасників господарського товариства:

  1. брати участь в управлінні товариством у порядку, визначеному в установчому документі, крім випадків, встановлених законом;
  2. брати участь у розподілі прибутку товариства і одержувати його частину (дивіденди);
  3. вийти у встановленому порядку з товариства;
  4. здійснити відчуження часток у статутному (складеному) капіталі товариства, цінних паперів, що засвідчують участь у товаристві, у порядку, встановленому законом;
  5. одержувати інформацію про діяльність товариства у порядку, встановленому установчим документом.

Актуальними для нас є пункт 3 та пункт 4 вище зазначеної статті. І якщо говорити виключно про їх реалізацію учасниками Товариства з обмеженою відповідальністю, то необхідно  керуватися Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», яким спрощено та деталізовано  процедуру державної реєстрації змін, пов’язаних з відчуженням  часток та зміною складу учасників товариства, а також  деталізовано їх права.

До відома:

Закон від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі - Закон № 2275) набрав чинності  7 червня 2018 року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали