• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Акцизний податок: способи захисту від штрафів, скасування ППР, судова практика

16.05.2019 502 0 0

Ліцензія на пальне: скільки коштує і які штрафи при її відсутності

Порушення акцизного законодавства можуть призвести до чималих штрафів із платників акцизного податку в разі їх виявлення податковими органами. Іноді до такої відповідальності платники притягуються за використання акцизних марок «старого» зразка, за реалізацію немаркованих підакцизних товарів, за включення витрат з акцизного податку до складу загальних витрат фізособи-підприємця. Однак вони не завжди погоджуються з формулюваннями та обставинами, викладеними в актах податкових перевірок, та змушені шукати законні шляхи оскарження штрафних санкцій. Розглянемо деякі варіанти захисту від штрафів органів ДФС з акцизного податку та судову практику, яка може бути використана платниками податку для подання позовів до суду.

Іноді підставою для застосування штрафних санкцій може бути наявність у платника податків підакцизних товарів із акцизними марками старого зразка, що, на думку податкових органів, є порушення норм Податкового кодексу (далі – ПК). Деякі суди застосовують формальний підхід до розв’язання спірних правовідносин та лише констатують факт відсутності акцизної марки «належного зразка», відмовляючи позивачам у задоволенні позовів. Прикладом може бути рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.04.18 р. у справі № 826/1777/18. Аналізуючи ситуацію, суд дійшов висновку, що у платника податків були акцизні марки неналежного зразка.

Висновки суду:

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням Державної фіскальної служби у м. Києві встановлено факт зберігання з метою подальшої реалізації шампанського «marguet rose shaman» без наявності марок акцизного податку встановленого зразка.

Апеляційний адміністративний суд, переглядаючи цю справу, не підтримав такі висновки, підтвердженням чого є задоволені позовні вимоги платника акцизного податку щодо скасування податкових повідомлень-рішень (далі – ППР). Аргументацію скасування безпідставно складених ППР щодо несплати акцизного податку за зберігання горілчаних виробів зі «старими» акцизними марками викладено в постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 01.08.18 р. у вищезазначеній справі. Переглядаючи справу в апеляційному провадженні, суд дійшов таких висновків:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали