• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зменшення суми податку на прибуток (додаток ЗП)

Наказ № 585, який набув чинності 19 серпня 2016 року, уніс істотні виправлення у форму додатка ЗП до декларації, привівши її у відповідність із нормами діючого законодавства. Додаток ЗП заповнюють і подають платники податку на прибуток, які в 2016 році нараховували та сплачували хоча б один із нижчеперелічених видів платежів:

  • авансовий внесок із податку на прибуток згідно з п. 38 підрозд. 4 розд. ХХ ПК;
  • авансові внески при виплаті дивідендів;
  • податок на нежитлову нерухомість;
  • податок на прибуток, отриманий із іноземних джерел, сплачений за кордоном.

Ці платники податків мають право зменшити на суми таких платежів податок на прибуток за звітний період. Суми платежів відображаються в рядках додатка ЗП за певними правилами. Розглянемо їх докладніше.

Податок на прибуток, сплачений за кордоном (ряд. 16.1)

Згідно з пп. 141.4.9 ПК суми податку на прибуток з іноземних джерел, які сплачені суб'єктом господарювання за кордоном, зараховуються на сплату податку на прибуток в Україні. Але зарахувати «закордонний» податок можна тільки в сумі, що не перевищує «український» податок.

Нагадаємо, до внесення Наказом № 585 змін у форму декларації в додатку ЗП був відсутній рядок для відображення суми даного податку. Тому ДФС рекомендувала відображати його суму відразу в підсумковому рядку 16 цього додатка (лист ДФС України від 01.04.16 р. № 7148/6/99-99-19-02-01, далі – Лист № 7148). Таким чином, платники, які в першому півріччі 2016 року відображали суму сплаченого за кордоном податку в загальному рядку 16 додатка ЗП, починаючи зі звітності за три квартали 2016 року переносять її в рядок 16.1.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали