• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перехід із загальної системи оподаткування: звітність

Акценти цієї статті: шляхом зіставлення вимог податкового та бухгалтерського законодавства для юросіб на єдиному податку та для суб'єктів мікропідприємництва (далі – СМкП), установлено, яку звітність необхідно подавати юрособам, що перейшли на єдиний податок у середині року.

Розглянемо ситуацію із практики.

Ситуація
Підприємство на загальній системі оподаткування з кількістью працюючих до 10 осіб (не займається сільським господарством) із IV кварталу вирішило перейти на спрощену систему (згідно з пп. 298.1.4 Податкового кодексу, далі – ПК). Як указують норми п. 291.4 ПК, воно може бути платником єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи. Умова для переходу: дохід такого підприємства за попередній календарний рік не повинен перевищувати 5 млн грн. Виникає запитання: яку звітність треба буде подавати підприємству після переходу на сплату ЄП?

Податкова звітність до та після переходу на ЄП

До переходу на сплату ЄП підприємство звітувало з податку на прибуток, подаючи декларацію за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897. Після переходу на ЄП підприємству треба буде відзвітувати за період роботи в статусі єдинника. Для цього потрібно подати декларацію платника єдиного податку третьої групи за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578.

Крім того, п. 291.4 ПК також передбачено, що до юросіб-єдинників відносяться суб'єкти підприємництва з річним доходом не більше 5 млн грн. Також зверніть увагу, що юрособа – єдинник третьої групи не подає декларацію з ПДВ (якщо ставка ЄП становить 5 %) і декларацію із земельного податку, якщо земля використовується ним для ведення госпдіяльності. Пояснення: згідно з п. 297.1 ПК такі юрособи не є платниками зазначених вище податків.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали