• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коригування об'єкта оподаткування для цілей ТЦУ (додаток ТЦ)

На підставі додатка ТЦ заповнюються рядки 3.1.3 ТЦ і 3.1.4 ТЦ додатка РІ, а також рядки 01.12 ТЦ і 02.12 ТЦ додатка ЦП. Додаток ТЦ пов'язаний зі Звітом про контрольовані операції (далі – Звіт), тому при його заповненні потрібно орієнтуватися на порядок заповнення Звіту. У консультації розглянемо основні правила заповнення додатка ТЦ.

Хто заповнює додаток ТЦ

Додаток ТЦ заповнюють платники податку на прибуток при одночасному дотриманні таких умов:

  • у 2016 році платник здійснював контрольовані операції згідно з пп. 39.2.1 ПК;
  • при здійсненні контрольованих операцій установлено невідповідність їх ціни принципу «витягнутої руки», у результаті чого виявилися завищені витрати за такими операціями (договірна ціна операції із придбання товарів, послуг виявилася вищою від звичайної ціни) або занижені доходи (договірна ціна операції із продажу товарів, послуг виявилася нижчою від звичайної ціни). На це, до речі, указує виноска «1» до назви додатка ТЦ «Подається у разі проведення платником податку самостійного коригування, проведеного відповідно до підпунктів 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 розділу I Податкового кодексу України».

Тобто в додатку ТЦ платнику необхідно самостійно відкоригувати об'єкт оподаткування (збільшити його) на суму виявлених розбіжностей між договірними та звичайними цінами в контрольованих операціях (пп. 39.5.4, 140.5.1, 140.5.2 ПК).

Якщо ж платник здійснював контрольовані операції в 2016 році, але при цьому отриманий за ними прибуток відповідав принципу «витягнутої руки», тоді він не проводить самостійного коригування об'єкта оподаткування. Отже, додаток ТЦ заповнювати не потрібно.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали