• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виправлення помилок юрособами – єдинниками третьої групи

У цій консультації розглянемо особливості самостійного виправлення помилок у звітності за минулі періоди юрособами – платниками єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи.

У якій формі виправляти помилки?

Діюча форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) (далі – декларація) затверджена Наказом № 578. Вона використовується для складання звітності, починаючи з періоду три квартали 2015 року, а також для виправлення помилок за минулі періоди (ЗІР, категорія 108.01.05). Нагадаємо, до цього звітного періоду, починаючи зі звітності за 2011 рік, застосовувалася форма декларації, затверджена Наказом № 1688.

Згідно з п. 296.7 ПК помилки з ЄП виправляються в порядку, передбаченому ПК, тобто або в поточній декларації, або шляхом подання уточнюючого розрахунку (далі – УР) (докладніше див. «Загальні правила виправлення помилок у податкових деклараціях»).

За які періоди зараз можна виправити помилки?

Як випливає з пп. 49.18.3, п. 50.1, 102.1, 296.3 ПК, до 10 листопада 2016 року можна виправити помилки, починаючи з III кварталу 2013 року (див. докладніше «Виправлення помилок фізособами-єдинниками»). Помилки, допущені в декларації за І та ІІ квартали 2013 року, виправити вже не можна. Перевіряти та нараховувати штрафні санкції за зазначені періоди не має права навіть контролюючий орган.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали