• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виправлення помилок у додатках до декларації з ПДВ

У консультації розглянемо на числових прикладах особливості виправлення помилок у додатках до декларації з ПДВ (далі – декларація).

Щоб виправити помилку, допущену в додатку до декларації, потрібно подати уточнюючий розрахунок (далі – УР), а вже разом із ним – додаток, у якому виправляється помилка, із позначкою «Х» у полі «013» «Уточнюючий». Тобто самостійно (без УР) уточнюючий додаток подати не можна.

Помилки в додатках до декларації можна поділити на два види:

  • ті, які впливають на показники рядків декларації, тобто допущені в рядках декларації, до яких подаються додатки, або помилки в самому додатку, які призвели до помилки в декларації при перенесенні до неї даних із додатка;
  • ті, які не впливають на показники рядків декларації, тобто помилки, допущені тільки в самих додатках.

Помилки в додатках до декларації можна виправляти двома способами:

  • подати уточнюючий додаток, який містить вартісні показники тільки в сумі уточнення з відповідним знаком («+» чи «-»). При цьому така сума повинна відповідати даним із колонки 6 УР (п. 8 розд. VI Порядку № 21; ЗІР, категорія 101.24). Цей спосіб використовується для виправлення помилок у додатках 1, 2, 5, 6;
  • відобразити в уточнюючому додатку не різницю (суму помилки), як при першому способі, а всі показники в повному обсязі, але вже виправлені. Тобто уточнюючий додаток заповнюється заново із правильними показниками. Цим способом виправляють помилки в додатках 3, 4, 7.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали