• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виправлення помилок у формі № 1ДФ: вчимося на прикладах

Ольга Кліменко

17.03.2016 3601 0 0

Правила складання та подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ, а також можливість коригування його показників передбачені Порядком № 4. Щоб виправити помилку, допущену в раніше поданій формі № 1ДФ, бухгалтеру потрібно точно визначити її суть і знати механізм уточнення показників. Про це і розповімо в консультації, використовуючи приклади із практики.

Згідно з п. 4.1 Порядку № 4 податковий агент може виправляти помилки в раніше поданій формі № 1ДФ, якщо він:

  • самостійно їх виявив;
  • одержав податкове повідомлення-рішення за формою «Р» (додаток 2 до Порядку № 1236) про помилки, виявлені органом ДФС (пп. «б» п. 2.1, п. 2.2 розд. II Порядку № 1236). У такому повідомленні вказується сума податкового зобов’язання та фінансових санкцій.

Нагадаємо, форма № 1ДФ подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (п. 2.1 Порядку № 4).

Згідно з Порядком № 4 помилки, допущені в раніше поданій формі, можна виправити шляхом подання:

  • звітного нового розрахунку (п. 4.2) – якщо строк подання форми за період, що виправляється, ще не минув. У правому верхньому кутку розрахунку слід зробити позначку «Х» напроти поля «Звітний новий»;
  • уточнюючого розрахунку (далі – УР) (п. 4.3) – якщо помилку виявлено вже після закінчення строку подання форми за період, що виправляється. У правому верхньому кутку розрахунку ставиться позначка «Х» напроти поля «Уточнюючий». Зауважимо, що кількість УР, які може подати податковий агент, а також кількість показників, які слід уточнити, законодавством не обмежені. Але за кожний період подається свій розрахунок.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали