• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Декларація з ПДВ: практика виправлення помилок

У консультації ми розповімо, як виправити помилки в податковій декларації з ПДВ (далі – декларація) і на що при цьому слід звернути увагу.

Помилки в декларації можна виправити двома способами:

  • шляхом подання нової звітної декларації (з відміткою «Х» у полі 012) – якщо на дату виправлення граничний строк здачі звітності ще не минув (п. 50.1 ПК, п. 23 розд. III Порядку № 21). У цьому випадку потрібно просто правильно заповнити декларацію та додатки до неї. Після подання нової звітної декларації дані раніше поданої декларації анулюються. Податкові зобов'язання, нараховані в новій декларації, сплачуються в загальному порядку, штрафні санкції не нараховуються;
  • шляхом подання уточнюючого розрахунку (далі – УР) як самостійного документа (п. 1 розд. VI Порядку № 21). Якщо помилки виправляються в рядках декларації, до яких повинні подаватися додатки, разом з УР слід подати й уточнюючі додатки (з відміткою «Х» у полі 013).

Зверніть увагу: за допомогою УР виправляються помилки тільки одного звітного періоду (у тому числі якщо протягом цього періоду допущено декілька помилок). Якщо помилка була зроблена в деклараціях за декілька звітних періодів, УР подається до кожної з них.

У яких випадках платник ПДВ не може виправити помилку в декларації?

УР не можна подавати в таких випадках (п. 50.2, 120.1 ПК):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали