Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кібербезпека бізнесу: попереджений – значить озброєний

20.05.2019 741 0 0

Електронний документообіг на підприємстві

Як усе нове, технології несуть у собі певні полегшення, спрощення у веденні бізнесу, в управлінні ним, у відносинах з органами влади тощо. Проте невід’ємною частиною нових технологій є також нові ризики, пов’язані з їх застосуванням (зокрема, тотальна комп’ютеризація). На що треба звернути увагу для організації безперебійного електронного життя підприємства? Що робити, коли сталася втрата чи пошкодження інформації, яка формує дані бухгалтерського та податкового обліку? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у нашій статті.

Коли «зависає» Інтернет чи відключається електропостачання в офісі, офіс просто зупиняє свою роботу. Бо що зараз може зробити керівник підприємства, бухгалтер або юрист без комп’ютера чи бодай смартфона?

Окрім технічних негараздів, які можуть вивести з ладу роботу офісу, існує ще й так званий людський фактор. Це може бути ображений айтішник, якому роботодавець не зміг чи не захотів вчасно підняти зарплату, або працівник, який «помилково» натиснув не на ту клавішу і випадково «форматнув» жорсткий диск.

А ще є кібервійни та кібератаки. Ігор Каганець у своїй книзі «Пшениця без куколю» пояснює війну як суспільне явище так: «Це рішучі дії, спрямовані на зміну поведінки супротивника у потрібному напрямку (і, відповідно, на захист власної поведінки від зовнішнього втручання)». При цьому величезну різноманітність способів бойових дій він зводить до семи основних видів. Найпримітивнішим видом, на думку автора, є технологічно-силова війна, яка полягає у протистоянні як за допомогою кам’яних сокир, мечів, вогнепальної зброї, літаків, ракет, так і комп’ютерних вірусів.

Багато хто пам’ятає події 2017 року, коли комп’ютерні шахраї вимагали заплатити за розблокування комп’ютера, враженого вірусом Petya. При цьому ніяких розблокувань у більшості випадків не відбувалося. Отже, версія про те, що кібератака – це найпримітивніший вид війни, може бути цілком логічною. Бо як ще можна пояснити той факт, що на Україну випало більше 80 % випадків ураження тим вірусом, і те, що для поширення цього вірусу використано саме українське програмне забезпечення «M.E.Doc».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали