Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відшкодування різниці між розміром диференційованої плати за надання соціальної послуги та вартістю цієї послуги

06.05.2021 86 0 0

Законом від 17.01.19 р. № 2671-VIII «Про соціальні послуги» визначено, що соціальні послуги з установленням диференційованої плати надаються отримувачам, у яких середньомісячний сукупний дохід перевищує 2 прожиткових мінімуми (далі – ПМ), але не перевищує 4 ПМ для відповідної категорії осіб.

Згідно з Порядком установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг, затвердженим постановою КМУ від 01.06.20 р. № 429 (далі – Порядок № 429), така диференційована плата є частиною вартості соціальних послуг, що сплачується надавачу таких послуг їх отримувачем.

Диференційована плата за надання соцпослуг сплачується отримувачем таких послуг щомісяця у розмірі, який не перевищує граничної величини, визначеної як різниця між середньомісячним сукупним доходом отримувача послуг, який обчислюється відповідно до п. 6 Порядку № 429, та 2 ПМ для відповідної категорії осіб. Якщо вартість послуг, що надаються протягом відповідного місяця, не перевищує граничної величини, диференційована плата становить 75 % вартості соціальних послуг.

Також Порядком № 429 передбачено, що диференційована плата за надання соцпослуг стаціонарного та паліативного догляду, які надаються стаціонарно в приміщенні надавача послуг, сплачується щомісяця у розмірі 80 % середньомісячного сукупного доходу отримувача послуг. Якщо вартість таких послуг, що надаються протягом відповідного місяця, не перевищує вказаної величини, диференційована плата становить 80 % вартості цих послуг.

Отже, у разі установлення диференційованої плати частина вартості соцпослуг сплачується безпосередньо їх отримувачем, а решта компенсується надавачу соціальних послуг за кошти державного та місцевих бюджетів, спеціальних фондів, установ, організацій, коштів благодійної допомоги (пожертвувань) та інших джерел, не заборонених законом.

Також треба зазначити, що згідно із ч. 4 ст. 34 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування» до відання, зокрема, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить забезпечення надання соціальних послуг відповідно до закону.

Згідно зі ст. 89–91 Бюджетного кодексу видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення здійснюються з усіх місцевих бюджетів.

Лист Мінсоцполітики від 12.02.21 р. № 2752/0/2-21/57.


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.02.2021 р. № 2752/0/2-21/57

Про відшкодування різниці між розміром диференційованої плати за надання соціальної послуги та вартістю цієї послуги

Міністерство соціальної політики розглянуло <...> звернення з порушеного <...> питання відшкодування різниці між розміром диференційованої плати за надання соціальної послуги та вартістю такої послуги і повідомляє.

Законом України «Про соціальні послуги» визначено, що соціальні послуги з установленням диференційованої плати надаються отримувачам, у яких середньомісячний сукупний дохід перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Згідно з Порядком установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 р. № 429 «Про затвердження Порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг» (далі - Порядок), диференційована плата за надання соціальних послуг є частиною вартості соціальних послуг, що сплачується надавачу соціальних послуг отримувачем таких послуг.

Диференційована плата за надання соціальних послуг сплачується отримувачем соціальних послуг щомісяця у розмірі, який не перевищує граничної величини, що визначається як різниця між середньомісячним сукупним доходом отримувача соціальних послуг, який обчислюється відповідно до пункту 6 Порядку, та двома розмірами прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб. Якщо вартість соціальних послуг, що надаються протягом відповідного місяця, не перевищує граничної величини, диференційована плата за надання соціальних послуг становить 75 відсотків вартості таких послуг.

Також Порядком визначено, що диференційована плата за надання соціальних послуг стаціонарного догляду та паліативного догляду, які надаються стаціонарно в приміщенні надавача соціальних послуг, сплачується щомісяця у розмірі 80 відсотків середньомісячного сукупного доходу отримувача соціальних послуг. Якщо вартість таких послуг, що надаються протягом відповідного місяця стаціонарно у приміщенні надавача соціальних послуг, не перевищує 80 відсотків середньомісячного сукупного доходу отримувача, диференційована плата становить 80 відсотків вартості таких послуг.

Таким чином, у разі установлення диференційованої плати частина вартості соціальних послуг сплачується безпосередньо їх отримувачем, а решта компенсується надавачу соціальних послуг за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, спеціальних фондів, установ, організацій, коштів благодійної допомоги (пожертвувань) та інших джерел, не заборонених законом.

Також необхідно зазначити, що згідно з частиною четвертою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання, зокрема, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить забезпечення надання соціальних послуг відповідно до закону.

Згідно зі статтями 89 - 91 Бюджетного кодексу України видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення здійснюється з усіх місцевих бюджетів.

Міністр 
М. Лазебна

Коментарі до матеріалу