Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

РРО та новітні технології: запитання й відповіді

19.10.2018 1320 0 3

У час інформаційних технологій програмні комплекси постійно удосконалюються або створюються нові, ще більш зручні. У цій консультації ми надамо відповіді на найпоширеніші запитання про реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з урахуванням роз’яснень податківців (ЗІР, категорії 109.01, 109.06) та розповімо про новації, якими вже користуються суб’єкти господарювання (далі – СГ) у зв’язку зі стартом експериментального проекту експлуатації новітніх програмних комплексів для РРО.

Що таке РРО?

РРО – це пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовані фіскальні функції та який призначений для реєстрації розрахункових операцій під час продажу товарів (надання послуг), операцій із купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій із приймання готівки для подальшого переказу (абзац третій ст. 2 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», далі – Закон № 265).

До РРО відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат із продажу товарів (послуг) тощо.

Хто повинен застосовувати РРО?

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону № 265 СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО (далі – Реєстр РРО), із додержанням установленого порядку їх застосування.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали