Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Каса в установі: організація роботи

18.10.2018 445 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: якими нормативними документами слід керуватися та яким чином організувати роботу каси в бюджетній установі.

Головним нормативним документом, що регулює правила ведення розрахунків готівкою, є Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Постанова № 148, Положення № 148).

Положення № 148 розроблено відповідно до Закону від 20.05.99 р. № 679-XIV «Про Національний банк України» і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їхніми відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, фізичними особами – підприємцями та фізособами.

Згідно з п. 2 ст. 8 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа) відповідно до законодавства та установчих документів зобов’язаний організувати бухгалтерський облік в установі та забезпечити фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого строку, але не менше трьох років (п. 3 ст. 8 Закону № 996). Аналогічна норма міститься в п. 47 Положення № 148.

Почнемо з визначень, наведених у п. 3 Положення № 148.

Готівка – грошові знаки національної валюти України (банкноти та монети, у тому числі розмінні, обігові, пам’ятні монети, які є платіжними засобами).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали