• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Каса бюджетної установи: як організувати роботу

17.04.2019 568 0 2

Касові операції в бюджетній установі

Якщо бюджетна установа здійснює готівкові розрахунки, то вона матиме справу з касовими операціями. Порядок ведення таких операцій у національній валюті України органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами під час здійснення ними господарської діяльності визначає Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148). У консультації розглянемо, на які основні моменти слід звернути увагу, організовуючи роботу каси установи.

Розрахунки суб’єктів господарювання (далі – СГ) та фізосіб у разі здійснення їх готівкою без відкриття поточного рахунка шляхом унесення готівки до банків (або небанківських фінустанов, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунка) для подальшого її переказу на рахунки бюджетних установ для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів – безготівковими (п. 10 Положення № 148).

У пп. 3–5 п. 3 Положення № 148 наведено визначення кількох термінів, пов’язаних із готівковими розрахунками (див. табл. 1).

Таблиця 1. Готівка та готівкові розрахунки

Термін

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали