• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як розрахувати середній заробіток працівника за час відрядження?

23.10.2019 1399 0 1

Перебуваючи у відрядженні, працівник має отримати: заробітну плату за дні роботи у відрядженні; відшкодування витрат на відрядження; добові (сума, яка не пов’язується з конкретними задокументованими витратами працівника та може бути використана ним на свій власний розсуд) тощо.

Мінімальні гарантії та компенсації працівникам, направленим у службові відрядження, передбачено ст. 121 КЗпП. Так, працівникам, направленим у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати не може бути нижчим за середній заробіток.

Період перебування у відрядженні оплачується відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором. Тобто дні відрядження оплачуються, як і решта робочих днів місяця. Якщо ж виявиться, що розмір заробітної плати менший за середній заробіток працівника, розрахований виходячи з виплат за два календарних місяці, що передували місяцю, в якому почалося відрядження (згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, далі – Порядок № 100), то період перебування у відрядженні оплачується за середнім заробітком. Про це йдеться і в листі Мінсоцполітики від 06.03.16 р. № 141/18/99-15.

Зверніть увагу: для визначення середнього заробітку не враховують виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, а саме за час щорічної і додаткових відпусток, відрядження, тимчасової непрацездатності тощо.

Алгоритм обчислення середньої зарплати, яка зберігається за працівником на час відрядження, покажемо на прикладі, використовуючи умовні дані про зарплату за попередні два місяці роботи – серпень і вересень та керуючись умовами оплати праці працівників галузі освіти, визначеними:

  • наказом МОН від 26.09.05 р. № 557 «Про умови оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (далі – Наказ № 557);
  • постановою КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Постанова № 1298);

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали