• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Джерела формування та напрями видатків бюджетів ОТГ

26.06.2018 224 0 1

Форми державної підтримки добровільного об’єднання тергромад та приєднання до ОТГ передбачено ст. 9 розд. ІІІ Закону № 157:

  • держава здійснює інформаційно-просвітницьку, організаційну, методичну та фінансову підтримку добровільного об’єднання тергромад;
  • організаційну підтримку та інформаційно-просвітницьке сприяння добровільному об’єд­нанню тергромад забезпечують місцеві держадміністрації;
  • методичне забезпечення добровільного об’єднання тергромад, визначення обсягів та форми підтримки здійснює центральний орган виконавчої влади (далі – ЦОВВ), що забезпечує формування та реалізує держполітику у сфері територіальної організації влади, адміністративно-територіального устрою, розвитку місцевого самоврядування.

Методичне та інформаційне забезпечення покладено на місцеві держадміністрації (РДА та ОДА), а також на цьому етапі – на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Беспосередню відповідальність за проведення широкої роз’яснювальної роботи та сприяння здійсненню процесу об’єднання громад покладено саме на держадміністрації.

Також держава здійснює фінансову підтримку добровільного ОТГ у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно із планом соціально-економічного розвитку такої тергромади у разі, якщо її межі повністю відповідають межам, визначеним Перспективним планом формування територій громад.

Слід сказати, що пропозиції щодо надання фінансової підтримки ОТГ уносяться відповідною облдержадміністрацією за поданням сільської, селищної, міської ради не пізніше 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається надання такої фінансової підтримки.

Загальний обсяг фінансової підтримки розподіляється між бюджетами ОТГ пропорційно до площі ОТГ та кількості сільського населення у такій тергромаді з рівною вагою обох цих факторів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали