• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як медичному закладу скласти податкову накладну при отриманні попередньої оплати?

31.01.2019 278 0 0


Медичний заклад, який є комунальною установою, утримується за кошти місцевого бюджету та надає послуги з оренди як комерційним організаціям, так і бюджетним установам. Медзаклад також є платником ПДВ. На яку суму йому треба скласти податкову накладну (далі – ПН), якщо на реєстраційний рахунок закладу надійшли кошти як передоплата (аванс) у розмірі 90 % місячної орендної плати. Які обов’язкові реквізити повинна містити ПН та в які строки її слід зареєструвати?


Відповідно до п. 201.7 Податкового кодексу (далі – ПК) ПН складають на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму попередньої оплати. Тобто у нашому випадку медзаклад складає ПН на всю суму передоплати, яка надійшла на його розрахунковий рахунок.

Згідно з п. 201.1 ПК в окремих рядках ПН зазначаються такі обов’язкові реквізити:

  • порядковий номер;
  • дата складання;
  • повна або скорочена назва, вказана у статутних документах юрособи – продавця товарів/послуг;
  • податковий номер платника податку (продавця та покупця);
  • повна або скорочена назва, наведена у статутних документах юрособи – покупця (утримувача) товарів/послуг;
  • опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
  • ціна постачання без урахування податку;
  • ставка та сума податку в цифровому значенні;
  • загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
  • код товару згідно з УКТЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Національним класифікатором ДК 016:2010 «Державний класифікатор продукції та послуг», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457 (далі – ДК 016:2010). Платники податків (крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, увезених на митну територію України) мають право зазначати код товару згідно з УКТЗЕД або код послуги згідно з ДК 016:2010 не повністю, але не менше перших чотирьох цифр.

Нагадаємо, форму та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Зауважимо, що показники ПН мають збігатися з даними, зазначеними у первинних документах, в частині, яку оплатив контрагент-покупець або яку фактично виконав постачальник послуг. ПН заповнюється державною мовою.

Відповідно до п. 201.1 ПК на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку має скласти ПН в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, з проставлянням електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПК строк.

Реєстрація ПН та/або розрахунків коригування до ПН (далі – РК) у ЄРПН здійснюється з урахуванням граничних строків (п. 201.10 ПК):

  • для ПН/РК, складених із 1-го по 15-й календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, у якому вони складені;
  • для ПН/РК, складених із 16-го по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15-го календарного дня (включно) календарного місяця, що настає за місяцем, у якому вони складені

Наприклад, якщо медзаклад отримав на свій реєстраційний рахунок кошти як передоплату до 15 січня, зареєструвати ПН він зобов’язаний до 31 січня. Якщо такі кошти надійшли 16 січня і пізніше, але не пізніше 31 січня, то зареєструвати ПН можна до 15 лютого.

Отже, при зарахуванні на реєстраційний рахунок медичного закладу коштів, які надійшли за послуги як попередня оплата у розмірі 90 % місячної орендної плати, ПН реєструється на суму, яка надійшла.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали