• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оренда нерухомого майна: визначаємо розмір плати

06.02.2019 209 0 1

Особливості оформлення оренди державного та комунального майна та її розподіл за бюджетами ми розглянули в статтях «Особливості оренди нерухомого майна державної та комунальної власності», «Орендна плата: розподіл між бюджетами та розрахунок». У цій публікації йтиметься про розрахунок орендної плати для об’єктів такої оренди.

Передусім нагадаємо, що всі відносини, пов’язані з переданням державного та комунального майна в оренду, регулюються Законом від 10.04.92 р. № 2269-ХІІ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 2269).

Варто пам’ятати, що перед укладанням договору оренди слід провести оцінку об’єкта, який передається. Проте для продовження строку дії або поновлення договору оренди оцінка здійснюється не завжди. Нова оцінка потрібна лише в разі, якщо останню оцінку об’єкта оренди було проведено понад три роки тому.

Методику оцінки об’єктів оренди затверджено постановою КМУ від 10.08.95 р. № 629. Як передбачено ст. 2 цієї Методики, оцінка проводиться з метою визначення вартості таких об’єктів згідно з національними стандартами оцінки майна з урахуванням П(С)БО для відображення її в договорі оренди та використання під час розрахунку орендної плати.

Увага! Незалежна оцінка вартості об’єкта оренди повинна враховувати його місцеперебування і забезпеченість інженерними мережами. Результати її є чинними протягом 6 місяців від дати оцінки, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки.

Оцінка об’єкта оренди важлива для розрахунку розміру річної орендної плати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали