Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Землевпорядник у раді: документальне оформлення за посадою

17.04.2019 811 0 0

Знаємо, що місцеві органи влади останнім часом наділяються все ширшим колом повноважень. Тож читачів хвилюють питання визначення чисельності працівників ОМС, інші особливості роботи в цих органах. Розглянемо, як має бути оформлений на посаду до апарату чи виконкому селищної ради землевпорядник.

Діяльність таких структур, як органи місцевого самоврядування (далі – ОМС), регулюється Законом від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон № 280). Згідно зі ст. 2 цього Закону місцевим самоврядуванням є гарантоване державою право та реальна здатність тергромади самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування розв’язувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів. До системи місцевого самоврядування належать, зокрема, тергромади, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Простіше кажучи, ОМС, хоча й мають певну автономність, але дотримуватись законодавства зобов‘язані. Тож оскільки ради та їх виконавчі органи є установами, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, до них застосовуються й норми бюджетного трудового законодавства.

Зокрема, керівник бюджетної установи може утримувати чисельність працівників та здійснювати фактичні видатки на їх заробітну плату лише в межах фонду зарплати, ухваленого кошторисом цієї установи (ст. 51 Бюджетного кодексу). Тож сільські, селищні, міські ради на своїх пленарних засіданнях, виходячи з визначених ст. 26 Закону № 280 повноважень, і розв’язують питання визначення чисельності апарату ради та її виконавчих органів.

Щоправда, з 01.01.15 р. згідно з постановою КМУ від 26.11.14 р. № 664 втратили чинність типові штати, затверджені постановою КМУ від 03.12.97 р. № 1349 (далі – Постанова № 1349) і рекомендовані для установлення штатної чисельності працівників відповідних ОМС.

Проте законодавство не забороняє застосовувати критерії, передбачені Постановою № 1349, для визначення кількості певних категорій посад в ОМС. Отже, згідно з п. 4 примітки додатка 5 до Постанови № 1349 можна вводити до штату виконкому сільських, селищних рад посади спеціаліста-землевпорядника залежно від кількості землевласників та землекористувачів, а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали