• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зарплата, стаж, відпустка, допомога на оздоровлення: відповіді на питання

19.07.2018 408 0 2

У навчальному закладі на час відпустки сторожа заміщує двірник: вдень (1 ставка) він працює двірником, а вночі (0,75 ставки) сторожує. Якими нормативними документами керуватися при нарахуванні йому зарплати?

Згідно із Законом від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) основне місце роботи – це місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну, Мін’юсту від 28.06.93 р. № 43).

Отже, із двірником на час виконання обов’язків сторожа слід укласти строковий трудовий договір. За основним місцем роботи він працюватиме двірником, а за сумісництвом – сторожем (ст. 21 КЗпП).

Зверніть увагу: сумісники отримують зарплату за фактично виконану роботу (ст. 1021 КЗпП).

Водночас слід урахувати, що відповідно до ст. 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали