Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Зарплата викладачів ЗВО I–II рівнів акредитації наприкінці навчального року

08.05.2019 838 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина п’ята)

Навчальний рік добігає кінця, і декому з викладачів слід перерахувати зар­плату за вичитані протягом року навчальні години. Тож розповімо, як зробити такий перерахунок.

Як відомо, оплата праці педагогів регулюється Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102). І якщо йдеться про викладачів ЗВО І–ІІ рівнів акредитації, то їм щомісяця виплачують середньомісячну зарплату. Для її розрахунку годинну ставку викладача множать на встановлений обсяг річного педагогічного навантаження, а отриманий результат ділять на 10 навчальних місяців (п. 78 Інструкції № 102).

Нагадаємо: ставку зарплати таким працівникам виплачують за 720 годин викладацької роботи на рік (пп. «б» п. 64 Інструкції № 102). Кількість годин педагогічного навантаження і середню місячну зарплату кожному окремому викладачеві фіксують у тарифікаційному списку щорічно станом на 1 вересня.

Середню місячну зарплату, установлену під час тарифікації, викладачу виплачують щомісяця рівними частинами незалежно від фактично виконаного ним педагогічного навантаження. Та встановлене на 1 вересня педагогічне навантаження викладача може змінюватися протягом року з не залежних від нього причин. Їх може бути чимало: відпустка, відрядження, тимчасова непрацездатність, зимові канікули, курси підвищення кваліфікації тощо. Тому і встановлений йому обсяг річного педагогічного навантаження коригують. За кожен повний місяць непроведення занять із зазначених вище причин обсяг зменшують на 1/10 частину, за неповний місяць – виходячи з відповідної кількості робочих днів. Середню місячну зарплату викладача в такому разі не зменшують (п. 79 Інструкції № 102).

Зверніть увагу! Якщо викладача відрядили в іншу місцевість (наприклад, у філію навчального закладу) для проведення навчальних занять, обсяг педагогічного навантаження не зменшують.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали