• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У яких випадках комісія із соціального страхування має право відмовити в оплаті лікарняного?

10.04.2019 260 0 1

У бюджетній установі почастішали випадки відмови в оплаті листків непрацездатності, причому щоразу з різних причин. Коли комісія із соцстрахування має право відмовити у прийнятті та оплаті лікарняного? Якими будуть наслідки таких відмов для установи і чи правомірні дії комісії?

Комісія (уповноважений) із соціального страхування установи (далі – комісія) діє відповідно до ч. 3 ст. 30 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105) і у своїй діяльності керується цим Законом, Статутом Фонду соціального страхування (далі – Фонд), Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління ФСС від 19.07.18 р. № 13 (далі – Положення № 13), а також іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання матеріального забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (п. 1.2 Положення № 13).

Для довідки. Основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться за затвердженим нею планом, але не рідше двох разів на місяць. Члени комісії беруть участь у її засіданнях особисто без права передачі своїх повноважень іншим посадовим особам (п. 4.1 Положення № 13).

Рішення комісії оформлюються протоколом у день їх прийняття згідно з додатком до Положення № 13.

У ст. 23 Закону № 1105 наведено перелік підстав, за яких комісія відмовляє в оплаті листка непрацездатності. Найпоширеніші з них такі:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали