• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звільнення зі служби військовослужбовців та призов-2020

05.02.2020 3646 0 0

У цій консультації розглянемо організаційно-правові засади здійснення чергових призовів громадян, звільнення у запас військовослужбовців строкової служби та особливості цих процесів поточного року. Торкнемося також питань матеріального забезпечення призовників.

Основним документом, яким регулюються питання проходження військової служби, є Закон від 25.03.92 р. № 2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі – Закон № 2232). Цим Законом визначено види військової служби та як виконується військовий обов’язок у запасі, умови призову на військову службу та призовний вік громадян, строки служби, підстави для надання відстрочення від призову на службу, звільнення від строкової служби, умови укладання контрактів проходження військової служби тощо.

Важливим є й Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України, затверджене Указом Президента від 10.12.08 р. № 1153 (далі – Положення № 1153). У ньому конкретизовано норми законодавства стосовно проходження військової служби, визначено її особливості, а також передбачено порядок відрядження військовослужбовців та звільнення з деяких видів служби.

Щодо призову громадян та звільнення в запас військовослужбовців, то законодавство передбачає щорічне ухвалення таких питань окремим Указом Президента.

Нагадаємо: за визначенням Закону № 2232 військовою є державна служба особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов’язаній з обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час такої служби зараховується до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю та стажу держслужби.

Згідно з Указом Президента від 16.01.20 р. № 13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» (далі – Указ № 13, діє з 18.01.20 р., крім окремих його статей), черговий призов строковиків здійснюватиметься в такі періоди:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали