• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи збільшувати середню зарплату мобілізованих працівників до рівня мінімальної для нарахування ЄСВ?

Чи потрібно «дотягувати» середню зарплату, яка зберігається за працівниками, одного з яких було призвано в зону АТО під час мобілізації, а інший – служить за контрактом, до рівня мінімальної зарплати (далі – МЗП) з метою нарахування ЄСВ за ставкою 22 %, якщо розмір їхнього грошового забезпечення – близько 7 000 грн.?

Причина виникнення цього запитання зрозуміла. Як визначено ст. 119 КЗпП, збереження середньої зарплати за такою категорією працівників, про які йдеться в запитанні, є для них соціальною гарантією від держави. При цьому середню зарплату обрано законодавцем як орієнтир для визначення розміру таких гарантій, і, по суті, її не можна ототожнювати з базою нарахування ЄСВ.

Так, згідно з п. 1 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449 (далі – Інструкція № 449), ЄСВ установлюється в розмірі 22 % від суми нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали