• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Умови надання додаткової відпустки за роботу на комп’ютері

20.09.2017 875 0 1

Про негативні наслідки роботи з використанням офісної техніки, зокрема персонального комп'ютера, необхідність дотримання роботодавцем та працівником правил охорони праці, санітарних правил ішлося в попередній консультації. А зараз розглянемо, що гарантує держава користувачам таких пристроїв, зокрема умови надання додаткової відпустки.

Насамперед звернімо увагу: під час приймання на роботу працівник має бути ознайомлений з посадовою інструкцією, у якій мають бути відображені такі особливості, як застосовування ним у роботі офісної техніки та обладнання (у т. ч.комп’ютера) та необхідність дотримання не лише правил користування, але й правил безпечної роботи на такому обладнанні.

Одним із негативних наслідків використання в роботі комп’ютера є те, що тривала робота на ньому має властивість впливати на стан організму людини – погіршується зір, циркуляція крові, стан нервової, серцево-судинної систем, виникають захворювання хребта і суглобів та можуть виникати інші негаразди.

Тобто роботу за комп’ютером можна віднести до робіт із особливим характером праці. Адже згідно з Державними санітарними нормами та правилами «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затвердженими наказом МОЗ від 08.04.14 р. № 248 (далі – Правила № 248), роботи, що виконуються з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, визнано роботами з особливим характером праці.

У цих Правилах визначено терміни, що в них вживаються. Так:

  • умовами праці є сукупність факторів виробничого середовища і трудового процесу, які впливають на здоров’я та працездатність людини під час виконання нею трудових обов’язків;
  • безпечними умовами праці є такі, за яких вплив на працівників шкідливих та небезпечних виробничих факторів усунуто або їх рівні не перевищують гранично допустимих значень;
  • шкідливі умови праці – стан умов праці, за якого рівень впливу одного або більше факторів виробничого середовища та/або трудового процесу перевищує допустимий.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали