Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зменшення розміру премії не є зміною істотних умов праці

12.01.2018 1325 0 1

Протягом 2017 року відбулося впорядкування умов оплати праці працівників органів місцевого самоврядування (далі – ОМС) на підставі прийнятих Кабміном рішень, у тому числі постанови КМУ від 24.05.17 р. № 353 (далі – Постанова № 353). Відповідно до цієї постанови, зокрема:

  • збільшено розміри посадових окладів посадових осіб та службовців ОМС, передбачені в додатках 48–55 до постанови КМУ від 09.03.06 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі – Постанова № 268);
  • упорядковано норми стосовно порядку преміювання керівних працівників рад (голів обласних, районних і районних у містах рад, їх заступників, сільських, селищних і міських голів). Так, премія їм має виплачуватись згідно з порядком та умовами, визначеними Постановою № 268, у межах затверджених видатків на оплату праці, а рішення про ці виплати ухвалюється відповідною радою. До внесення цих змін питання фактично не було врегульоване, оскільки рішення щодо премії за згаданими посадами передбачалось ухвалювати органом вищого рівня. А, як відомо, такого органу стосовно ОМС законодавством не визначено.

З набуттям з 26.05.17 р. змін, передбачених Постановою № 353, зокрема підвищення посадових окладів окремим керівним працівникам, ради мали можливість насамперед переглянути свої кошториси задля коректного використання наявних коштів місцевих бюджетів. Також потрібно було внести відповідні зміни до локальних документів, якими визначено умови оплати праці та преміювання працівників рад.

Фактично у працівників змінилися складові їхнього заробітку. І якщо кошторисні можливості ОМС не дозволяють одночасно з підвищенням посадових окладів зберегти розміри встановлених раніше (до цього підвищення) кожному працівникові стимулюючих виплат, а саме надбавок, доплат, премії, то ухвалюється рішення про їх зменшення. Зауважимо: оскільки надбавки за ранг та за вислугу років належать до сталих виплат, вони не можуть бути зменшені, а, навпаки, нараховуються на збільшений працівникові посадовий оклад.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали