• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік проїзних квитків для працівників

16.01.2020 156 0 0

Ситуація: соцпрацівники управління соціального захисту населення постійно користуються громадським транспортом (тролейбусом), щоб дістатися до підопічних осіб та надати їм соціальні послуги. З метою економії бюджетних коштів було прийнято рішення про затвердження програми із забезпечення соцпрацівників проїзними квитками (місячними абонементами на тролейбус). Як у бухобліку відобразити рух проїзних квитків та їх списання?

Передусім нагадаємо, що службовим відрядженням уважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади (поїздка держслужбовця – за розпорядженням керівника держслужби), підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за бюджетні кошти (далі – установа), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю установи) (п. 1 розд. 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59).

Якщо у межах виконання своїх безпосередніх обов’язків працівник виконує роботу, яка передбачає постійні поїздки на підвідомчій йому території, то, на думку Мінфіну (лист від 22.03.13 р. № 31-07230-16-27/9358), ці поїздки не є службовими відрядженнями. При цьому такому працівнику можуть відшкодовуватися витрати на проїзд у порядку, визначеному постановою КМУ від 22.08.97 № 922 «Про відшкодування окремим категоріям працівників бюджетних установ та організацій витрат на проїзд у пасажирському транспорті у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків». Тобто рішення про відшкодування витрат на проїзд працівнику у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків приймає керівник, виходячи з посадових обов’язків такого працівника, мети поїздки тощо.

Проте, на превеликий жаль, ця постанова втратила чинність, і тепер лише керівник та головний розпорядник (за погодженням ОМС), який фінансує такі видатки, має право прийняти рішення про їх забезпечення.

Отже, придбанню проїзних квитків для працівників передує прийняття відповідного рішення та розроблення відповідного порядку (програми), який регулюватиме всі нюанси планування та фінансування їх придбання, користування та вибуття.

З метою економії бюджетних коштів рішення про забезпечення працівників управління соціального захисту населення, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, є доцільним.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали